Karadeniz Turu - Atol Turizm

Karadeniz Turu

Tur açıklaması:: İstanbul Hareketli 7 Gün 5 Gece Y.P Otel Konaklaması KASTAMONU-TRABZON-FATSA-SARP SINIR KAPISI -SAMSUN-RİZE-AYDER YAYLASI-SİNOP-BATUM
Tur Fiyatı::1045 TL

Tur Programı

1.GÜN İstanbul - Kastamonu

22.00 Yeni Bosna Yan yol Bp Arkası (Air Port Outlet Center Yanı ) , 23.00 Beşiktaş Yıldız Cami, 23.59 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı 00.30 Çayır ova Mc Donalds, 01.15 İzmit Halkevi karşısından katılacak olan misafirlerimiz ile birlikte Bolu- Gerede-Osmancık üzerinden  Kastamonu'ya gece yolculuğu yapıyoruz.

2. GÜN Kastamonu - Şerife Bacı Anıtı - Saat Kulesi - Kastamonu Valilik Binası - Kastamonu Kalesi - Nasrullah Kadı Köprüsü - Nasrullah Kadı Camii, Şadırvanı ve Meydanı - Münire Medresesi - Sinop Kalesi ve Surları - Tarihi Cezaevi - Samsun - Atatürk Heykeli - Bandırma Vapuru - Çarşamba - Terme

Sabah saatlerinde Kastamonu'ya varıyoruz. Vereceğimiz kahvaltı molasının ardından Kurtuluş Savaşı sırasında gösterilen fedakarlık ve cesaretin sembolü olan Şerife Bacının Anıtı ile gezinize başlıyoruz. Kastamonu Kalesi ve Saat Kulesini panoramik olarak gördükten sonra Nasrullah Meydanı'na yürüyoruz. Kurtuluş Savaşı sırasında İstiklal Marşı'mızın yazarı Mehmet Akif Ersoy'un bir dönem hutbe verdiği Nasrullah Camii'ni ve şadırvanını gezip Kastamonu'nun meşhur çekme helvasının tadına baktıktan sonra Münire Medresesi'nde alışveriş için sizlere serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızın ardından Taşköprü üzerinden Sinop'a ulaşıyoruz. Adını güzeller güzeli su perisi Sinope'den alan Karadeniz'in bakir kalmış sahil kentinde ilk olarak türkülere ve dizilere konu olan Tarihi Sinop Cezaevi'ni ziyaret ediyoruz. Sabahattin Ali'nin yazdığı "Aldırma Gönül" şiiri cezaevinin zindanlarını ve koğuşlarını gezerken içimize kadar işliyor. Meşhur sinop mantısı ile öğle yemeğimizi alıyoruz. Ardından Gerze-Yakakent-Alaçam-Bafra üzerinden Samsun'a geliyoruz. Kurtuluş Savaşının başladığı yer olan ve Atatürk'ün şehri Samsun'da şehrin simgesi olan Atatürk Heykeli önünde çekineceğimiz hatıra fotoğrafı sonrasında Doğu Park'ta yer alan Bandırma Vapuru'na gidiyoruz. Buradaki ziyaretimiz sonrası otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

Sabah Kahvaltısı: Güzergahımız üzerinde uygun bir tesiste alınacaktır.
Öğle Yemeği: Sinop'ta menü olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır. (Ücrete dahildir)
Güzergah: İstanbul-Kastamonu-Samsun / 830 KM
Konaklama Oteli: Samsun Hilton - Fatsa Yalçın Otel vb.
Planlanan Varış Saati: 18.00 / 19.00

3.GÜN Trabzon - Ayasofya - Atatürk Köşkü - Telkari Atölyesi - Memiş Ağa Konağı - Of - Uzungöl - Rize - Rize Bezi Atölyesi

Sabah otelde aldığımız kahvaltı sonrasında Trabzon'a hareket ediyoruz. Ordu-Giresun-Keşap-Espiye-Tirebolu-Görele-Vakfıkebir ve Akçaabat rotasını izleyip Trabzon'a ulaşıyoruz. Trabzon'da ilk durağımız Ayasofya oluyor. Komnenos Krallığı döneminde yapılan bu mimari harikası yapıyı ve fresklerini tanıdıktan sonra bölgenin en büyük gümüş atölyesinde mola veriyoruz. Burada Gümüş, Telkari ve ülkemizde sadece Trabzon'da üç aile tarafından yapılan Kazaziye Sanatının inceliklerini öğrenip alışveriş için sizlere serbest zaman veriyoruz. Molamızın ardından Trabzon halkının Ata'ya armağanı olan Atatürk Köşkü'nü görüyoruz. Köşkteki gezimizden sonra öğle yemeği molası veriyor ve meşhur Akçaabat Köftesinin tadına bakmak için Akçaabat'a gidiyoruz. Yemek molamızın bitiminde Uzun Göle gitmek için yola çıkıyoruz. Yolculuğumuz sırasında Memiş Ağa konağını panoramik olarak görüp Of'a ulaşıyoruz. Sonrasında Solaklı Vadisi'ni takip ederek Dernekpazarı-Çaykara-Taşkıran üzerinden Uzun Göl'e ulaşıyoruz.

Uzun Göl'de geçireceğimiz keyifli dakikaların sonunda dileyen misaflrlerimiz ile Demirkapı Yayla Turumuza başlıyoruz. Kişi başı : 30 TL. Minibüslerimiz ile 2400 metre yüksekliğe tırmanmaya başlıyoruz. Yol boyunca seyir teraslarında durarak fotoğraf molası veriyoruz. Yayla evlerinden bir tanesine konuk oluyor ve çaylarımızı içiyoruz. Rengarenk çiçeklerin arasında yapacağımız yürüyüş sonrasında Uzun Göl'e geri dönüyoruz.

Uzun Göl'den ayrılıyoruz. Hapsiyaş Köprüsünde fotoğraf molası veriyoruz. Ardından çayın başkenti Rize'den geçerek tarihten günümüze büyük önem arz eden Rize Bezlerinin nasıl üretildiğini görüp alışverişini yapabileceğimiz bir Rize Bezi Atölyesi'ne gidiyoruz. Burada bizlere yapılacak bilgilendirme sonrasında alışveriş için sizlere serbest zaman veriyoruz. Ardından aracımızda buluşarak konaklamamızı gerçekleştirmek üzere otelimize gidiyoruz.

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacaktır. (Ücrete dahildir)
Öğle Yemeği : Akçaabat'ta menü olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır. (Ücrete dahildir)
Güzergah : Fatsa-Ordu-Giresun-Trabzon-Rize-Hopa / 500 KM
Konaklama Oteli : Hopa Cihan Otel - Ardeşen Patulya Otel vb.
Planlanan Varış Saati: 18.00 / 19.00

 

4.GÜN Sarp Sınır kapısı - Batum - Gonio (Apsaros) Kalesi - St. Mathias Mezarı - Çoruh (Chori) Nehri ve Köprüsü - Orta Camii

 

ÖNEMLİ UYARI: Türkiye ile Gürcistan Devletleri arasında yapılan anlaşma gereği TC vatandaşları Batum' a üzerinde TC kimlik numarası bulunan nüfuz cüzdanı ile geçiş yapabilmektedir. Bunun dışındaki kimlik kartları ile (ehliyet vs.) geçiş yapılamamaktadır. Ailesi ile birlikte ( Anne ve Babanın Aynı Anda ) seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin BATUM'A geçişleri için NOTER den onaylı MUVAVFAKATNAME almaları gerekmektedir. Bebekler, Çocuklar dâhil kimliklerde fotoğraf olması zorunludur.Kimlikler yırtık ve yıpranmış olmaması gerekmektedir.DİKKAT: TC NOLU NÜFUS HÜVİYET CÜZDANINIZI SEYAHATE ÇIKARKEN YANINIZA ALMAYI UNUTMAYINIZ. 16 TL OLAN ÇIKIŞ ÜCRETİ MİSAFİR TARAFINDAN ÖDENİR.

 

Sabah otelde alınan kahvaltının ardından Sarp Sınır Kapısı'na doğru yola çıkıyoruz. Giriş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Gürcistan/Acara bölgesine geçiyoruz. Hz. İsa`nın On İki Havarisinden biri olan St. Mathias`ın mezarının da bulunduğu Roma döneminden kalan ve en son Osmanlılar döneminde kullanılan Gonio- Apsaros Kalesi'ni geziyoruz. Kale gezimizin ardından Batum şehir merkezine doğru devam ederken Bayburt'tan doğup Batum sınırlarına kadar kendine keskin çizgiler oluşturan Çoruh Nehri'ni, Çoruh üzerindeki eski ve yeni Gonio Köprüsü'nü görüyoruz. Bir sonraki durağımız Batum'un en büyük kilisesi olan Meryem Ana Katedralı oluyor. Ardından öğle yemeği molası verip yürüyerek Tarihi Orta Camii, Piazza Meydanını, Piazza Saat Kulesini, Avrupa Meydanı'nı, Medea Heykeli'ni, Poseidon Anıtı'nı, Tiyatro Binası'nı ziyaret ediyoruz. Sonrasında alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Ardından Sarp Sınır Kapısı'ndan çıkış işlemlerini yapıp otelimize varıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacaktır. (Ücrete dahildir)
Öğle Yemeği : Batum'da menü olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır. (Ücrete dahildir)
Güzergah: Batum-Hopa-Ardeşen / 122 KM
Konaklama Oteli : Hopa Cihan Otel - Ardeşen Patulya Otel vb.
Planlanan Varış Saati: 18.00 / 19.00

 

5.GÜN Fırtına Vadisi ve Fırtına Deresi - Çamlıhemşin - Hala Köprüsü - Ayder Yaylası - Gelintülü Şelalesi - Rize - Rize Kalesi - Sürmene - Bıçak Alışverişi - Çay Fabrikası

 

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Ardeşen üzerinden UNESCO tarafından dünya miras listesine alınan 50 eko sistem arasında bulunan Fırtına Vadisi'ne geliyor ve dileyen misafirlerimiz için farklı (ekstra) tur alternatiflerimizi değerlendiriyoruz.

 

1.ALTERNATİF: Eski Ticaret Yolunu korumak için Çat Vadisine kurulmuş olan Zil Kale ve Kuşiva Köyü gezisi. Kişi başı: 35 TL

 

Çamlıhemşin'den bineceğimiz minibüslerle "Sevdaluk" dizisinin çekimlerinin de yapıldığı orijinal Hemşin konaklarını fotoğraflayabileceğiniz Kuşiva Köyü'ne gidiyoruz. Buradaki serbest zaman sonrası, bölgenin en önemli tarihi köprülerinden biri olan Çinçiva Köprüsü'ne bir diğer ismiyle Şenyuva Köprüsü'ne gidiyoruz. Buradaki fotoğraf molasının ardından Fırtına Vadisi'nin vahşi doğasında yükselen Zil Kale'ye doğru yola çıkıyoruz. Zil Kale'nin Kartal Yuvasını andıran görüntüsüne hayran kalacaksınız.

 

2.ALTERNATİF: Fırtına Deresi'nde yaklaşık 1,5 saat süren hafif bir parkurda rafting. Kişi başı: 50 TL

 

Dileyen misafirlerimizle konusunda uzman eğitmenlerimizden alacağımız brifing sonrası Fırtına deresinin coşkun sularında rafting yapıyoruz.

 

Gezilerimizin ardından ülkemize "Altın Ayı" ödülünü getirmeyi başaran "Bal" filminin de çekimlerinin gerçekleştiği Çamlıhemşin'den geçerek yaylaların sultanı Ayder Yaylası'na varıyoruz. Gelintülü Şelalesi ve diğer irili ufaklı şelaleleri görüp serbest zaman veriyoruz. Ayder Yaylası'nda kendinizi bambaşka bir dünyada hissedeceksiniz. Ayder Yaylası'ndan ayrılırken Hala Köprüsü'nü fotoğraflayıp öğle yemeği molamızı vermek için Fırtına Deresi'ne geri dönüyoruz. Ardından Rize'ye gidip şehrimizi kuş bakışı izleyebilmek için Rize Kalesi'ne çıkıyoruz. Sonrasında Sürmene'ye gidiyoruz. Dünya'ya adını duyurmayı başarmış el yapımı Sürmene bıçaklarını tanımak ve alışveriş yapmak için vereceğimiz serbest zaman sonrasında çayın dalından koparılıp soframıza gelene kadar geçirdiği aşamaları görmek için çay fabrikası ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Fabrikadaki ziyaretimiz sonrasında otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacaktır. (Ücrete dahildir)
Öğle Yemeği : Fırtına Vadisi'nde menü olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır. (Ücrete dahildir)
Güzergah : Ayder Yaylası-Rize-Sürmene-Trabzon / 207 KM
Konaklama Oteli: Biltepe Konaklama Tesisi - Zitaş Yaylakent - Kayabaşı Yaylakent - Sultan Murat Yaylası Taşkın Otel vb.
Planlanan Varış Saati: 18.00 / 19.00

 

6.GÜN Altındere Vadisi - Sümela Manastırı - Hamsiköy - Zigana Tüneli - Ordu - Boztepe - Fındık Diyarı

 

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından Altındere Milli Parkı'nda yer alan Sümela Manastırı'na gidiyoruz. Minibüslere binerek Sümela Manastırı'na çıkıyoruz. Yürüyüş yapmak isteyen konuklarımız kuş sesleri eşliğinde patika yoldan manastıra çıkabilirler. Karadağ'ın en sarp yerinde kurulmuş olan manastırın manzarası sizleri büyüleyecek. Meryem Ana Kilisesi, Nöbetçi Odaları, Misafirhane, Ayazma, Su Kemerleri ve Freskler'i görüp Altındere Vadisi'ne geriye dönüyoruz. Buradan otobüsümüze binerek Maçka üzerinden Rumcanın yerel lehçesinde "Geçit" anlamına gelen antik çağlardan beri ticaret yolları üzerindeki bir geçit olarak önemini koruyan Zigana'ya gitmek üzere yola çıkıyoruz. Yolculuğumuz esnasında Arapça Hamse (Beş) Köyden gelen Hamsiköy'ü panoramik olarak görüyoruz ve zirvelerin eteklerinde öğle yemeği molamızı veriyoruz. Hamsiköy sütlacının da tadına bakma fırsatına sahip olduğumuz yemek molamızın sonunda aracımıza geçerek Doğu Karadeniz coğrafi yapısı ile Orta Anadolu yaylaları arasındaki 2032 metre rakımlı zirvede geçiş noktası olan 1690 metre uzunluğundaki Zigana Tüneli'ne gidiyoruz. Burada vereceğimiz fotoğraf molası sonrasında Ordu'da harika manzarası ile sizleri büyüleyecek olan Boztepe'ye teleferik ile çıkıyoruz. Burada sizlere serbest zaman veriyoruz. Ardından aracımızda buluşarak hareket ediyoruz. Ordu'dan ayrılmadan önce fındık alışverişi yapabilmeniz için bir mola veriyoruz. Ardından otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacaktır. (Ücrete dahildir)
Öğle Yemeği: Trabzon'da menü olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır. (Ücrete dahildir)
Güzergah: Trabzon-Giresun-Ordu-Samsun / 330 KM
Konaklama Oteli: Samsun Hilton-Amasya Apple Palace-Uluhan Otel-Lalehan Otel vb.
Planlanan Varış Saati: 18.00 / 19.00

 

7.GÜN Ferhat ile Şirin Su Kanalı - Aşıklar Müzesi - Gök Medrese - II. Beyazıd Külliyesi - Yeşilırmak - Şehzadeler Yolu - Yalı Boyu Evleri - Amasya Kalesi - Kaya Mezarları - Alçak Köprü - Hazeranlar Konağı - Hükümet Köprüsü - Saat Kulesi - Sabuncuoğlu Şerefeddin Bimarhanesi - Çorum - Hattuşaş - Dönüş

 

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrasında Amasya'da gezimize başlıyoruz. Osmanlı Devletinin arka bahçelerinden olan ve Yeşil Irmak'ın şekillendirdiği bu güzel şehirde ilk olarak Ferhat'ın Şirin için dağları deldiğini bilmek yetmez diyoruz ve bu aşka tanıklık etmek üzere Ferhat İle Şirin Su Kanalını ve Aşıklar Müzesi'ni ziyaret ediyoruz. Ardından Selçuklu Valilerinden Torumtay'ın yaptırdığı Gök Medrese Camii'ni görüp Amasya Müzesi'ne geçiyoruz. Burada Arkeolojik ve Etnografik eserleri ve İlhanlılar dönemine ait mumyaları görüyoruz. Osmanlı Sultanı II. Beyazıt tarafından 26 yıl valilik yaptığı Amasya'ya armağan olarak 1482-1486 arasında Mimar Şemseddin Ahmet'e yaptırılan II. Beyazıt Külliyesi içerisinde bulunan Camiyi gezip Kütüphane, Aşevi yapılarını gördükten sonra Yeşilırmak'ın kenarında bulunan Şehzadeler Parkı'na geçiyoruz. Amasya Kalesi'ni, Yalı Boyu evlerini ve Kral Kaya Mezarlarını panoromik olarak görüp 1865 yılında inşa edilen Osmanlı döneminin en zarif sivil mimari örneklerinden birisi olan Hazeranlar Konağı ziyaret ediyoruz. Ardından Hükümet Köprüsü'nü, Saat Kulesi'ni ve Bimarhane gezimizi gerçekleştirip Amasya'dan ayrılıp Çorum'a hareket ediyoruz. UNESCO tarafından koruma altına alınmış olan Hititlerin başkenti Hattuşaş antik kentine ulaşıyoruz. İlk olarak Kral Kapı, Sfenksli Kapı, Yer Kapı, Potern, Hiyeroglifli Oda, Hitit Surları, Büyük Kal ve Nişantaşı'nı görüyoruz. Meşhur Yeşil Taşı ve Büyük Tapınağı gördükten sonra Hititlerin açık hava tapınağı olan Yazılıkaya'ya geçiyoruz. Burada Hitit tanrılarının kabartmalarının bulunduğu A ve B odasını ziyaret ediyoruz. Çevre köylerde dokunan kilimlerin sergilendiği Arinna kooperatifinde vereceğimiz çay molasının ardından dönüş yoluna çıkıyoruz. Sizleri almış olduğumuz kalkış noktalarında bırakıyoruz. Misafirlerimizin güvenliği açısından almış olduğumuz noktalar dışında başka bir durak noktasında bırakamıyoruz. Bir başka organizasyonda görüşmek dileği ile sizlere veda ediyoruz. Not: Bu akşam herhangi bir otel konaklaması yoktur.

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacaktır. (Ücrete dahildir)
Öğle Yemeği : Amasya'da menü olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Mola Yerinde serbest alınacaktır.
Güzergah : Amasya-Çorum-Ankara-İstanbul / 790 km
İstanbul'a varış Saati: 22.00 / 23.00KONAKLAMA OTELİ Trabzon - Biltepe Konaklama TesisiKONAKLAMA OTELİ Fatsa - Yalçın OtelKONAKLAMA OTELİ Rize - Deniz Konak HotelKONAKLAMA OTELİ Ardeşen - Patulya HotelKONAKLAMA OTELİ Samsun - Hampton by Hilton


Rezervasyon için lütfen bilgileri giriniz

Fiyat:1045 TL

2 Kişilik Odada Kişi başı Ücret: 1045 TL

İlave Yatak 3. Kişi Ücreti : 949 TL

Tek Kişilik Single Oda : 1319 TL

İlave Yatak Çocuk (03-06 Yaş): 450 TL

İlave Yatak Çocuk (07-12 Yaş): 799 TL 

KARADENİZ TURU ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER

 1. Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri (Belediye ve özel işletmeler için geçerlidir)
 2. Milli Park Girişleri
 3. Batum Turu
 4. Türkçe Rehberlik Hizmetleri
 5. Otobüs İçi sıcak-soğuk İkramlar
 6. Karadeniz Otellerindeki Açık Büfe 5 Sabah Kahvaltısı
 7. Açık Büfe veya Set Menü 5 Akşam Yemeği
 8. 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

KARADENİZ TURU ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 1. Karadeniz Turu boyunca Tüm Öğlen Yemekleri
 2. Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 3. Karadeniz Turu süresince mola yerlerinde ve otellerdeki Tüm Özel şahsi Harcamalarınız
 4. Ekstra ücretli olduğu Belirtilen Tüm Organizasyonlar 
 5. Müze Kart

Kredi Kartlarınıza 3-6-9 taksit imkanı