Büyük İspanya Endülüs Turu - Atol Turizm

Büyük İspanya Endülüs Turu

Tur açıklaması:: Büyük İspanya Endülüs Turu THY ile İstanbul hareketli 8 Gun 7 Gece Kahvaltı Dahil Valencia Granada Madrid Barcelona konaklamalı. Şengen Vize Gerekiyor
Tur Fiyatı::449 €uro

Tur Programı

1. Gün İstanbul -Valencia

İstanbul Atatürk Hava limanı Dış Hatlar Gidiş Terminali THY kontuarında saat 11:25 de  Tur görevlisi ile buluşma. Bilet ve bagaj teslimi işlemlerinin ardından  Türk Hava yolları TK-1313 sefer sayılı Uçağı ile saat 13:25 ’de Valencia’ya  uçuş,Yerel saat ile 16:20’de Valencia’ya varış. Valencia’ya varışımızın ardından yapılacak panoramik şehir gezimizde portakalları ile ünlü meyve bahçelerini, Gotik Katedrali görülecek yerler arasındadır.15. yüzyılda takasla alışveriş yapılan Lonja Market, Eski Market alanı ve Bilim & Sanat Şehri’ndeki en yeni mimari projeleri göreceğiz. Panoramik şehir gezisinin ardından dileyen misafirlerimiz rehberimiz  ve özel aracımız   eşliğinde alternatif olarak düzenlenecek olan Valencia Şaheserleri turumuza katılabilir. Ünlü mimar Santiago Calatrava'nin Sanat ve bilim sehri mimarlik harikası gezilecek,15.yüzyılda takasla alışveriş yapılan Lonja Market Eski Market alanı,Valencia limanlari,katedrali,formula1 pisti,ve Malvarossa plajları ve Torres de Serrano tarihi kapısı görülecek ve horchata tadımı yapılacaktır. Ardından otele transferleriniz ve Geceleme otelimizde.

Valencia şaheserleri turu (kişi başı) : 30 €

2.Gün Valencia - Granada
Otelimizde yapacağımız sabah kahvaltısı ve odaların boşaltılmasının ardından Granada’ya hareket ediyoruz. Granada’ya varışımızın ardından otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam dileyen misafirlerimiz ile alternatif olarak Sacramonte Çingene Mahallesi turuna katılabilirler. Dünya kültür mirasi listesinde olan eski Çingene Mahallesi Sagramonte’de doğal mağaralarda bir icki eşliğinde doğal çingene showunu izliyoruz ve show sonrası yine dünya kültür mirası listesinde olan eski müslüman mahallesi Albayzın'de gezintimizi gerçekleştiriyoruz.Tur bitimi otelimize transfer geceleme otelimizde.

Sacramento Çingene Mahallesi Tur Ücreti (kişi başı): 30 €uroo

3.Gün Granada

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının sonrasında Granada Tüm Gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimiz  ve özel aracımız   eşliğinde alternatif olarak düzenlenecek olan Sevilla ve Cordoba Turuna katılabilirler. Sevilla turumuzda Muvahhit’ler döneminden kalma eski Ulu Camii’nin yerine 15. yy da inşa edilmeye başlanan katedral (dışarıdan), Arap Gotik ve Rönesans tarzı sarayların yan yana yükseldiği krallık malikanesi Alcazar (dışarıdan), Altın Kule denilen 13. Yy’dan kalma kale, birçok ortaçağ kilisesi, Belediye Sarayı görülecek yerler arasındadır.Ardından Cordoba’ya hareket varışın ardından bu turumuzda yapımına 785 yılında başlanan ve 987’de tamamlanan batı islam sanatının en etkili yapılarından biri olan Cordoba Camii (dışarıdan), Musevi Mahallesi ve Plaza Mayor görülecektir. Tur sonrası otelimize transfer.Geceleme otelimizde.

Sevilla ve Cordoba Turu (kişi başı): 90 €uro

4- Granada - Madrid

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Madrid’e hareket ediyoruz. Granada dan Madrid e geçerken yol üzerinde dileyen misafirlerimiz alternatif olarak düzenlenecek olan Toledo ve Elhamra Sarayı turumuza katılabilirler. Elhamra Sarayı turu (Elhamra Sarayı turunda sadece saray bahçeleri girişi dahildir. Harem girişi için misafirler müsaitliğe bağlı olarak kapıdan bilet alıp münferit giriş yapabilirler). Elhamra, Gırnata'ya hakim bir tepe üzerindeki düzlükte, savunma kalesi ve saray olarak yapılmıştır. Bu yüzden dışarıdan biraz hantal görünür. Fakat hantal kale duvarlarının içinde eşsiz güzellikte bir sarayla karşılaşılır. Duvarlarında kırmızı tuğla, damında kırmızı kiremit kullanıldığı için adına da Elhamra, yani "Kırmızı" denmiştir.Ardından Avrupa’nın en eski ve en güzel yerleşim birimlerinden olan Toledo’ya varış.Önce büyük katedralin gezilmesi.Arkasından Santa Maria la Blanca Sinagogu ve El Greco’nun en önemli eserlerinden birinin bulunduğu Santa Tome Kilisesi (dışarıdan) ve yolda yahudi mahalleleri görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Madrid’e hareket. Madrid’e varşımızı takiben Madrid panoromik turumuzu yapıyoruz. boğa güreşleri, Flamenko dansları ve renkli gece yaşamı ile ilginç bir tatil merkezi olan tarihi başkentte Plaza de Espagna, Puerto de Alcala otobüsle panaromik olarak görülecek yerler arasındadır. Panaromik turumuzun ardından otelimize transfer Geceleme otelimizde.

Toledo ve Elhamra sarayı Turu  (kişi başı): 95 €uro

(NOT:Elhamra Sarayı turunda sadece saray bahçeleri girişi dahildir. Harem girişi için misafirler müsaitliğe bağlı olarak kapıdan bilet alıp münferit giriş yapabilirler)

5.Gün Madrid

Otelimizde yapacağımız sabah kahvaltısının sonrasında Madrid Tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimiz  ve özel aracımız   eşliğinde alternatif olarak düzenlenecek olan Madrid Şaheserleri Turuna katılabilirler.Bu tur sırasında dünyanın 2. en büyük boğa güreşi arenası, Avrupa kapısı olarak nitelendirilen “Torres De Europa”,dünyanın en iyi takımlarından biri olan Real Madrid’in stadyumu,Kraliyet Sarayı,İspanya Meydanı,Opera Binası,Almudena Katedrali,Plaza Mayor,Sol Meydanı,Kıbele Meydanı dünyanın en önemli ilk 3 müzesi arasında yer alan Prado Müzesi(dışarıdan),Neptun Çesmesi ve İspanya’nın tek botanik bahçeli tren istasyonu Atocha görülecek yerler arasındadır. Ardından alternatif olarak dileyen misafirlerimiz rehberimiz  ve özel aracımız   eşliğinde Segovia Turuna katılabilirler. Bu turumuzda göz kamaştırıcı bu şehir de unutulmaz bir gün geçiriyoruz. Segovia Katedrali, Roma su kemerleri, ünlü Disneyland logosundaki kale ve kulelerin ilham kaynağı olan Alcazar Sarayı, Yahudi Mahalleleri görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelinize transfer. Geceleme otelinizde.

Madrid Şaheserleri Turu (Kişi Başı): 30 €uro

Segovia turu (kişi başı): 50 €uro

6.Gün Madrid-Barcelona

Otelimizde yapacağımız sabah kahvaltısı ve odalarımızın boşaltılması ardından Barcelona'ya hareket ediyoruz. Arzu eden misafirlerimiz Madrid ten Barcelona ya geçerken yol üzerinde alternatif olarak düzenlenecek Zaragoza Turuna katılabilirler. Ebro nehri’nin böldüğü eski şehre gidiyoruz.Katedral ve meydan görülecek yerler arasındadır.Ardından Barcelona’ya hareket.Barcelona’ya varışımızın ardından Barcelona panaromik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Bu turumuzda  Paseyo de Gracia, Gaudi tarafından yapılan Plaza de Catalunya, La Ramblas dışarıdan görülecek yerler arasındadır. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz  ve özel aracımız eşliğinde alternatif olarak düzenlenecek olan Barcelona Şaheserleri Turuna katılabilirler. Akdeniz’in batı kıyılarında yer alan Romen, Arap ve Hıristiyan kültürlerinin zengin bir karışımı olan liman şehri Barcelona şaheserleri turunda Paseyo de Gracia, Plaza de Catalunya, La Ramblas, eski liman ve limandaki Colon meydanı görülecek yerler arasındadır.Tur sonrasında yapacağımız yolculuk sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

Zaragoza Turu (Kişi Başı): 15 €uro

Barcelona Şaheserleri  Turu (Kişi Başı): 30 €uro

7.Gün Barcelona

Otelimizde yapacağımız sabah kahvaltısının sonrasında dileyen misafirlerimiz alternatif olarak düzenlenecek olan  Montserrat & Sitges ve Andorra Turuna  katılabilirler. Bu turumuzda ünlü mimar Gaudi’nin dini eğitimini almış olduğu ve kendi eseri olan Sagrada Familia Kilisesi’nin yapımında kendisine ilham kaynağı olan, kutsal “Siyah Meryem” ikonunun dünya üzerinde tek olarak görülebileceği deniz seviyesinden 1200 metre yükseklikteki Büyük Montserrat Manastırı görülecek yerler arasındadır.Ardından Montserrat, Berga, Tunel del Cadi, Martinet, Seo de Urgel gibi merkezlerden geçerek Andorra Prensliğine varış. Fransa–İspanya sınırında konumlanmış olan bu küçük prenslikte tax free olarak alışveriş imkanı.Ardından Sitges adındaki balıkçı sahil kasabası görülecek ve turumuzun ardından Barcelona otelimize transfer. Akşam dileyen misafirlerimiz rehberimiz  ve özel aracımız eşliğinde alternatif olarak düzenlenecek olan Flamenko Show turuna katılabilirler, otelden hareket Flamenko ve folklor dansları eşliğinde içkilerinizi yudumlayarak geçecek unutulmaz bir geceden sonra Geceleme otelinizde.

Montserrat&Sitges ve Andorra Turu (Kişi Başı) : 115 €uro

Flamenco Show (Kişi Başı): 55 €uro

8.Gün Barcelona-İstanbul

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından odaları boşaltma sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz alternatif olarak Girona&Figueres&Dali Müzesi Turu’na katılabilirler.Önce tarihi Girona şehrine varış daha sonrasında ise Katedral ve Yahudi Mahallelerini görülecek yerler arasındadır.Turumuzun ardından ünlü ressam Salvador Dali’nin yaşadığı Figueres’e hareket. Burada dünyaca ünlü gerçeküstü eserlerindeki tuhaf ve çarpıcı imgelerle ünlenmiş Salvador Dali Müzesini gezeceğiz sonrasında  rehberimizin belirleyeceği saatte otelimizde buluşma ve Barcelona Hava limanı’na hareket. Check-in işlemlerimizin ardından 18:55’de Türk  Havayollarının TK1856 seferi  ile İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 23:20de İstanbul’a varış

Girona&Figueres&Dali Museum Turu (Kişi Başı) : 60 € Flamenco Show (Kişi Başı): 55 €

 
 

Rezervasyon için lütfen bilgileri giriniz

Fiyat:449 €uro

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 449 €uro

TEK KİŞİLİK-SİNGLE ODA: 689 €uro

BÜYÜK İSPANYA ENDÜLÜS TURU ÜCRETE DAHİL SERVİSLER

 • TÜRK  HAVA YOLLARI İLE İSTANBUL /  VALENCIA- BARCELONA / İSTANBUL UÇAK BİLETİ
 • UÇAK BİLETİNE AİT HAVA LİMANI VERGİLERİ,
 • MESLEKİ ZORUNLU TÜRSAB SIGORTASI
 • 3*4* OTELLERDE 7 GECE ODA KAHVALTI DAHİL KONAKLAMA,
 • İSPANYA'DA ALAN /OTEL/ ALAN TRANSFERLERI VE ŞEHİRLERARASI TRANSFERLER
 • BARCELONA  ,MADRİD ,VALENCİA PANORAMİK ŞEHİR TURLARI,
 •  REHBERLİK HİZMETLERİ

​​BÜYÜK İSPANYA ENDÜLÜS TURU ÜCRETE DAHİL OLMAYAN SERVİSLER

 • SCHENGEN VİZE UCRETI VE HİZMET BEDELI 120 € (ISTEGE BAGLI)
 • ÖĞLE-AKŞAM YEMEKLERİ,İÇECEKLER
 • YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI BEDELİ 15 TL (SADECE BANKAYA VEYA HAVA LİMANI VERGI OFISINE ODENIR)
 • PROGRAMDA BELİRTİLMEYEN TÜM GEZİ VE TURLAR,
 • İSPANYA TURU BOYUNCA TÜM ŞAHSİ HARCAMALARINIZ
 • BÜYÜK İSPANYA TURU SÜRESİNCE ŞÖFÖR BAHŞİŞLERİ (KİŞİ BAŞI 5 €uro ISTEGE BAGLI)
 • İSPANYA TUR PROGRAMINDA BELİRTİLEN EXTRA TURLAR (ISTEGE BAGLI)
 • İSPANYA TURU SÜRESİNCE MÜZE VE ÖREN YERLERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ (ISTEGE BAGLI)
 • YEREL OTERITELER TARAFINDAN ALINAN KONAKLAMA VERGILERI GECELIK 2,4,6 EURO (SADECE GEREKLI OLAN OTELLERDE PASAPORT IBRAZI ILE DIREK OTELE ODENIR)
 • 30.000 € TEMİNATLI SEYAHAT SAĞLIK SIGORTASI ( 15 EUR ) (ISTEGE BAGLI)
 • FAZLA BAGAJ ÜCRETLERİ