Moskova - St.Petersburg Turu - Atol Turizm

Moskova - St.Petersburg Turu

Tur açıklaması:: İstanbul Hareketli 6 Gün 5 Gece THY ile ile gidiş,Dönüş Moskova (2) St.Petersburg (3) Kahvaltı Dahil 5 Gece Konaklama. Rusya Vizesi Gerekiyor
Tur Fiyatı::749 €uro

Tur Programı

1.Gün : İstanbul - Moskova

İstanbul Avrupa yakası Yeşilköy, Atatürk Hava limanı dış hatlar gidiş terminalinde Tur görevlisi ile saat 04:50`de buluşma. Bagaj teslimi ve check-in işlemleri'nin ardından THY`nın TK 413 sayılı seferi ile 07:50`de Moskova`ya uçuş. Yerel Saat ile ;10:50`de Moskova`ya (Vnukovo) varış ve hava limanında karşılanmanın ardından özel aracımızla panoramik Moskova şehir turuna başlıyoruz. panoramik Moskova şehir turunda göreceğimiz yerler arasında Siyasi ve toplumsal çalkantılara sahne olmuş tarihi merkez Kızıl Meydan, burada yer alan soğan şeklindeki çok renkli kubbesi ile ilginç St. Basil Katedrali, Kremlin Sarayı, Bolşoy Tiyatrosu, Tverskaya Caddesi, Gorki Parkı, Novadieviçe Manastrı, Kuğu Gölü, Luzniki Stadyumu, Lenin Tepesi ve son olarak Moskova Üniversitesi panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Turumuzun bitiminde otelimize transfer ve serbest zaman. Konaklama Moskova`da otelimizde.

2.Gün : Moskova

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Moskova tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Kremlin ve Moskova Metrosu, Arbat ve Novodevichi (Nazım Hikmet`in Mezarı) Turlarına katılabilir.

Ekstra Tur : Kremlin Turu: 50 Euro kişi başı 
Moskova Metrosu, Arbat ve Novodevichi (Nazım Hikmet`in Mezarı) Turu : 35 Euro

3.Gün : Moskova - St.Petersburg

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından odaları boşaltma ve havalimanı transfer oluyoruz. Uçuşumuz yerel havayolları ile gerçekleşiyor. Karşılanmanın ardından özel aracımızla St.Petersburg panoramik şehir turuna başlıyoruz. Moskova`dan sonra Rusya`nın ikinci büyük kenti olan St. Petersburg, aynı zamanda çok önemli bir sanat ve bilim merkezidir. Sanayi konusunda da çok önemli bir yere sahip olan St.Petersburg, ismini yaşamın hemen her konusunda tarih sayfasına yazdırmıştır. Rus Çarı I. Petro tarafından 1703 yılında kurulan şehrin panoramik turunda göreceğimiz yerler arasında 4.5 km.lik uzunluğu ve şehrin kalbinin attığı Nevski Caddesi, Kanlı Katedral, Avrora Gemisi, Bakanlık Binaları, Kış Sarayı ve Saray Meydanı bulunmaktadır. Tur sonunda arzu eden misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Rus Gecesi turuna katılabilirsiniz.

Ekstra Tur :Rus Gecesi Turu: 85 Euro

4.Gün : St.Petersburg

Sabah Otelimizde yapacağımız Sabah kahvaltısının ardından St.Petersbug tüm gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra ücretli olarak düzenlenecek Hermitaj ve Peterhoff turuna katılabilirsiniz.

Ekstra Tur : Hermitaj Turu: 50 Euro kişi başı
Peterhoff Turu: 60 Euro kişi başı

4.Gün : St.Petersburg

Sabah Otelimizde yapacağımız Sabah kahvaltısı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra ücretli olarak düzenleyeceği Kanal gezisi, Puşkin Çar Kasabası ve Peter & Paul turlarına katılabilirler.

Ekstra Tur : Kanal Turu:30 Euro (kişi başı)
Puşkin Çar Kasabası 65 Euro (kişi başı)
Peter&Paul Turu: 40 Euro (kişi başı)

6.Gün : St.Petersburg - İstanbul

Otelde alınacak son Sabah kahvaltı sonrası St.Petersburg serbest zaman. Tur Rehberimizin belirleyeceği saatte hava alanına dönüş transferi. THY`nin TK 402 sayılı tarifeli uçuşu ile saat 15:15`te İstanbul`a hareket ve saat 18:45`de İstanbul`a varış. Bir sonraki turumuzda buluşmak dileğiyle.

 KONAKLAMA OTELİ Moskova 3*- 4* oteller 


Rezervasyon için lütfen bilgileri giriniz

Fiyat:749 €uro

RUSYA TUR ÜCRETLERİNE DAHİL OLAN HİZMETLER :

 • Türk Havayolları Tarifeli seferi ile Istanbul`dan Moskova`ya gidiş ve St.Petersburg`dan İstanbul`a dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri,
 • Rusya'da Alan karşılama / Otel / Alan'a dönüş transferleri
 • Moskova - St.Petersburg arası uçak bileti ve havalimanı vergileri
 • Moskova'da 2 Gece, 4* Otel St.Petersburg'da 3 Gece 4*  Otellerde oda ve kahvaltı dahil 5 gece konaklama
 • Rusya'da Her 2 şehirde şehri tanıtıcı panoramik şehir turları
 • Rusya'da Rehberlik Hizmeti
 • Moskova Uçak Biletine ait Havalimanı vergileri

RUSYA TUR ÜCRETLERİNE DAHİL OLMAYAN SERVİSLER :

 • Rusya'da Organize edilecek Ekstra Turlar ve ücretleri
 • Rusya Vizesi ve ücreti
 • Rusya gezisi süresinde Tüm Şahsi harcamalarınız
 • Rusya için geçerli Zorunlu Seyahat sigortası : 15 €uro (Acentemize ödenir)
 • Rusya'daki Öğle ve Akşam yemekleri,içecekler
 • Rusya Tur Programına dahil edilen gezilerin dışında yapılacak gündüz ve gece turları.
 • Yurtdışı çıkış harcı : 15 TL (Maliye gişesine veya Banka subelerine ödenir)
 • Rusyadaki Müze ve oren yeri giris ucretleri
 • Fazla Bagaj ücretleri