likya turu - Atol Turizm

likya turu

Tur açıklaması:: İstanbul'dan hareket ile Otobüs ile Likya Turu Dalyan Kekova Kaş Fethiye Oteller'de 5 Gece 6 Gün Yarım Pansiyon Konaklama
Tur Fiyatı::1158 TL

Tur Programı

1.Gün. Istanbul / Fethiye

* 22:00 Zeytinburnu Çırpıcı İspark Otoparkı (Zeytinburnu Metro İstasyonu Yanı)
* 23:30 Harbiye Askeri Müze Karşısı
* 23:59 Kadıköy Tepe Nautilus AVM Karşısı (Ayrılıkçeşme Metro İspark Otoparkı)
* 00:15 Kartal Köprüsü Metro İstasyonu (E-5 Ankara İstikameti)
* 00:30 Çayırova Mc Donald's

Yukarıda belirtilen buluşma noktalarından katılacak misafirlerimiz ile birlikte Tur Aracımız ile Fethiye’ye gece yolculuğuna başlıyoruz 

2.Gün. ( Dalyan - Kral Mezarları - İztuzu Plajı - Caretta Caretta - Göcek - Fethiye )

Sabah erken saatlerde Selçuk'a ulaşıyoruz. Selçuk'ta verilen serbest kahvaltı molasını takiben, Aydın , Çine üzerinden Dalyan'a ulaşıyoruz. Burada, nehir kenarında otobüsümüzden inerek bizleri bekleyen kanal teknemize biniyoruz. Antik dönemde Calbis nehri olarak geçen ve Köyceğiz gölünü Akdeniz'e bağlayan bu tatlı su kanalında yapacağımız keyifli tekne turunda 2200 yıllık Kral Mezarlarını görüyoruz. ( 1. Tekne Turu ) Burada rehberimizin yapacağı anlatımların ardından tekrar muhteşem güzellikteki sazlıkların arasından yol alarak bu sefer Dünya'nın en güzel plajlarından biri olarak kabul edilen ve Caretta Caretta cinsi deniz kaplumbağların yumurta bırakmaya geldikleri İztuzu Plajına ulaşıyoruz. Burada verilen yüzme molasını takiben tekrar teknemize binerek otobüsümüze ulaşıyoruz. Daha sonrasında yolumuzun üzerindeki Göcek'e ulaşıyoruz. Verilen serbest zaman sonrasında Katrancı Koyunu fotoğraflayıp Fethiye'de bulunan otelimiz'e ulaşıyoruz. Otele yerleşme ve akşam yemeğimiz otelimizde.

* Sabah Kahvaltısı: Selçuk'ta serbest alınacaktır. (Ekstra)
* Öğle Yemeği : Tekne'de menü olarak alınacaktır. (Ekstra)
* Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
* Güzergah : İstanbul-Bursa-İzmir-Aydın-Göcek-Fethiye / 894 KM 
* Konaklama Oteli : Edasu Otel - Sunshine Holiday Resort - Nevada Butik vb.

3.Gün. ( Yamaç Paraşütü-Belcekız Plajı-Tam Gün Kelebekler Vadisi Tekne Turu - Soğuk Su - Gemiler Adası - Ölüdeniz - Kayaköy )

Sabah ( Arzu edenler sabahın erken saatlerinde, otelden alınarak, özel araçlarla muhteşem Ölüdeniz manzaralı Babadağ'a çıkarak , buradan Yamaç Paraşütü yapabilirler. Dünyanın en güzel parkurlarından olan bu adrenali yüksek sporu yaparken, gökyüzünden Ölü Deniz'e tekrar aşık olacaksınız. (Extra) Otelde alınan açık büfe kahvaltı sonrası otobüsümüzle Belcekız plajına doğru hareket ediyoruz. Daha sonrasında burada otobüsümüzden inerek Belcekız plajında bizleri bekleyen teknemize binerek Kelebekler vadisi tekne turuna başlıyoruz. ( 2 . Tekne Turu ) Dünyaca ünlü kaplan kelebeği ile meşhur bu vadide arzu eden misafirlerimiz ile bu güzel vadide teknemizden sahile çıkarak yürüyüş yapıyoruz. Daha sonrasında buradan ayrılarak Akdeniz'in muhteşem koylarını geziyoruz. Yüzme molası verip göreceğimiz koylar arasında Soğuksu Koyu, Gemiler adası, Akvaryum koyu gibi koylar sayılabilir. Gün boyu sürecek olan bu muhteşem tekne turu sonunda tekrar belcekız plajına geri dönüyoruz. Teknemizden inerek bu sefer Türkiye'nin en güzel plajlarından biri olan Ölüdeniz'e giderek burada serbest zaman veriyoruz. Bu güzel plajın tadını çıkarttıktan sonra tekrar otobüse binerek bu sefer eski bir Rum köyü olan , hayalet Köy olarak geçen Kayaköy'e gidiyoruz. 1924 mübadele yıllarında terk edilen bu köyde rehberimizn eşliğinde geziyoruz. Ardından Tekrar otobüsümüze binerek otelimiz'e geri dönüyoruz. Akşam yemeğimiz otelimizde. Arzu eden misafirlerimizle Fethiye gecelerini doyasıya yaşamak için lobide buluşuyoruz. (Extra)

* Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
* Öğle Yemeği : Tekne'de menü olarak alınacaktır. (Ekstra)
* Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
* Güzergah : Fethiye-Ölüdeniz-Kayaköy-Fethiye / 35 KM 
* Konaklama Oteli: Edasu Otel - Sunshine Holiday Resort - Nevada Butik vb 

4.Gün. ( Xanthos - Kalkan - Kaş - Kekova - Batıkşehir - Simena Köyü )

Sabah otelde alınan Açıkbüfe kahvaltı ardından, otelimizden hareketle, Antik çağdaki Likya devletinin başkenti ve 3 oyla temsil edilen Xanthos şehrine ulaşıyoruz. Burada rehberimizin anlatımları eşliğinde antik şehri dolaşıyoruz. Göreceklerimiz arasında Harpyler anıtı, Antik tiyatro, Likya tipi mezarlar, Antik yol, Agora, Bazilika. Çekilen fotoğraflar ardından, buradan ayrılarak muhteşem manzaraya sahip Kalkan'a ulaşıyoruz. Güzel manzaraları takiple Türkiye'nin en güzel plajlarından biri olan Kaputaş Plajına geliyoruz. Ve bu güzel plajda kısa bir yüzme molası vererek Akdeniz'in serin sularının tadını çıkartıyoruz. (Yoğunluk yüzünden otopark problemi yaşanması durumunda burada durulamayabilir). Ardından Kaş'a ulaşıyoruz. Güzel manzarasında verilen fotoğraf molasını takiben , Kekova'nın giriş kapısı olan Üçağız Köyüne geliyoruz. Burada otobüsümüzden inerek Batıkşehir tekne turuna başlıyoruz. ( 3. Tekne Turu ) Göreceğimiz yerler arasında Simena Köyü, Kekova Adası, deniz'in altına bir deprem neticesinde batmış olan Batıkşehir bulunacak. Aynı zamanda Akdeniz'in serin sularında yüzme molalarımız olacak. Yüzme molası vereceğimiz yerler arasında Hamidiye Koyu, Esmeralda Koyu , Tersane Koyu gibi yerler olacak. Bu keyifli saatlerin ardından tekrar otobüsümüze binerek Fethiye'de ki otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeğimiz otelimizde. Arzu eden misafirlerimiz ile lobide buluşarak Fethiye'nin vazgeçilmezi olan Mehtap turuna çıkıyoruz. (Extra)

* Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
* Öğle Yemeği : Tekne'de menü olarak alınacaktır. (Ekstra)
* Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
* Güzergah: Fethiye-Kaputaş Plajı-Kaş-Kekova / 290 KM 
* Konaklama Oteli : Edasu Otel - Sunshine Holiday Resort - Nevada Butik vb.

5.Gün. (Letoonia - Patara - Tlos - Yaka park - Saklıkent )

Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltı ardından, otelimizden hareketle, Likya devletinin en önemli dinsel merkezi olan ve sayısız tapınağa sahip tanrıça Leto adına yapılmış, Letoonia antik şehrine ulaşıyoruz. Burada otobüsümüzden inerek rehberimizden, Tanrıça Leto'nun mitolojik hikayesini dinleyip antik şehirdeki tapınakları geziyoruz. Ardından buradan ayrılarak bu sefer Likya devletinin en önemli limanlarından olan Patara'ya ulaşıyoruz. Antik şehir içerisinden otobüsümüz ile geçerek buradan Sahiline ulaşıyoruz. Altın sarısı kumlarında verilen uzun yüzme molasını takiben tekrar otobüsümüze binerek bu sefer Toros dağlarının yamaçlarında, eski yörüklerin yaşamından izler taşıyan ama bu gün artık buz gibi suları ve alabalığı ile ünlü bir sayfiye merkezi olan Yakapark'a ulaşıyoruz. Burada verilen serbest zamanda çam ve ceviz ağaçlarının altında temiz dağ kokusunu içimize çekiyoruz. Yenilen Alabalıkların ardından otobüsümüz bizleri yamaçlardan aşağıya indirirken Tlos Antik kentinin içerisinden otobüsümüzle geçiyoruz. Panaromik olarak göreceğimiz bu antik kentin ardından Akdağların eteklerinde bulunan ve Türkiye'nin en önemli kanyonlarından biri olan Saklıkent Kanyonuna ulaşıyoruz. Toros dağlarının gölgesindeki bu muhteşem kanyonun içerisine girerek kısa bir yürüyüşle, dağın altından çıkan buz gibi sularına giriyoruz. Arzu eden misafirleirmiz 18 km deriniliğindeki bu kanyonda yürüyüş yapabilir. Arzu eden misafirlerimiz de sıcak çaylarını buz gibi sularında yudumlayabilir. Bu keyifli dakikaların ardından, Fethiye'de bulunan otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeğimiz otelimizde. Arzu eden misafirlerimizle Fethiye gecelerini doyasıya yaşamak için lobide buluşuyoruz. (Extra)

* Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
* Öğle Yemeği : Tekne'de menü olarak alınacaktır. (Ekstra)
* Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
* Güzergah : Fethiye-Patara-Yakapark-Saklıkent-Fethiye / 195 KM 
* Konaklama Oteli : Edasu Otel - Sunshine Holiday Resort - Nevada Butik vb

6.Gün. ( Göcek - Tam gün Fethiye 12 Adalar Tekne Turu - Katrancı Koyu )

Sabah otelde alınan açıkbüfe kahvaltı sonrası, otelimizden ayrılarak Göcek'e hareket ediyoruz. Göcek Marina da bizleri bekleyen teknemize biniyoruz. Gün boyu sürecek olan birbirinden muhteşem adaları görerek yüzme molaları veriyoruz.Göreceğimiz yerler arasında Tavşan Adası,Kızıl Ada,Göcek Adası, Yassıcalar Adası,Zeytinli Ada,Tersane Koyu ,Domuz Adası bulunmakta.(4.Tekne Turu) Gün boyu sürecek olan bu eşsiz tekne turu sonuna doğru tekrar Göcek Marina'ya ulaşıyoruz. Verilen serbest zaman sonrasında yolumuzun üzerinde ki Katrancı Koyunu fotoğraflayıp otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeğimiz otelimizde. Arzu eden misafirlerimizle Fethiye gecelerini doyasıya yaşamak için lobide buluşuyoruz.(Extra)

* Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
* Öğle Yemeği : Tekne'de menü olarak alınacaktır. (Ekstra)
* Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
* Güzergah : Fethiye-Göcek Marina-Fethiye / 59 KM 
* Konaklama Oteli : Edasu Otel - Sunshine Holiday Resort - Nevada Butik vb.

7.Gün. (Tam Gün Gökova Tekne Turu - Azmak Çayı - Aşıklar Yolu - Aydın-Şirince - İzmir - Bursa - İstanbul )

Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltı ardından, otelimizden hareketle , Göcek üzerinden Gökova'nın giriş kapısı olan Akyaka beldesine ulaşıyoruz. Akyaka beldesinden bineceğimiz teknemizle muhteşem koylara ve denize sahip, uğruna mitolojik hikayeler yazılıp savaşların yapıldığı, Torik ve Palamut gibi büyük balıkların yumurtlama sahası olan Gökova'da , tekne turumuza başlıyoruz. (5. Tekne Turu) Gün boyu verilen yüzme molalarında uğrayacağımız koylar arasında Yeşil Deniz, Zeytinli Koy, İnce Kum, Lacivert Koy , Sedir Adası ve elbette Klopatra adına Marcus Antonius tarafından yaptırılan Kleopatra Plajına gidiyoruz. Gün boyu sürecek bu muhteşem mavi yolculuğun ardından tekrar Akyaka Beldesine geri dönüyoruz. Daha sonrasında gün içerisinde yapacağımız ikinci tekne turuna başlıyoruz. Bu sefer yöre insanın Gayık diye tabir ettikleri kanal teknelerine binerek Azmak Çayı tekne turuna başlıyoruz. (6. Tekne Turu )Sit alanı olarak tescillenmiş , birbirinden farklı göçmen kuşlara , su samurlarına ev sahipliği yapan, buz gibi sularında balıkların üreme olanağı bulduğu bu muhteşem çay'da yapacağımız keyifli tekne turu sonrası otobüsümüze binerek Aşıklar Yoluna gidiyoruz. Okaliptüs ağaçlarının gölgesinde, gün batımında yapacağımız güzel bir yürüyüş sonrasında otobüsümüze binerek Aydın üzerinden akşam üstü saatlerinde 1924 mübadele yıllarına kadar Türkler ile Rumların iç içe yaşadıkları , meyve Şarapları ile ünlü Şirince'ye geliyoruz. Rehberimizin yapacağı anlatımlar ardından verilen serbest zamanda dileyen misafirlerimiz burada akşam yemeklerini alabilirler. Sonrasında yörenin meşhur meyve şaraplarını tatmak için şarap mahzenine gidiyoruz. Bu güzel köyden ayrıldıktan sonra İzmir , Bursa , İzmit üzerinden dönüş yolculuğuna başlıyoruz.

* Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
* Öğle Yemeği : Tekne'de menü olarak alınacaktır. (Ekstra)
* Akşam Yemeği: Yolda serbest alınacaktır. (Ekstra)
* Güzergah : Fethiye-Gökova-Aydın-Şirince-İzmir-Bursa-İstanbul / 954 KM 

8.Gün. Istanbul'a Varış

Sabah erken saatlerde Sizleri almış olduğumuz buluşma noktalarına bırakıyor ve siz değerli misafirlerimize veda ediyoruz.


Rezervasyon için lütfen bilgileri giriniz

Fiyat:1158 TL

Tur fiyatları mevsimlere Tur süresine göre değişmektedir. Müsaitlikleri sorunuz

LİKYA TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ

 • 1618 No’ lu Turizm Kanununca Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Konforlu Otobüslerle Gidiş - Dönüş,
 • Likya Tur Programında belirtilen Çevre Gezileri
 • Fethiye'de Seçilen Otelde 5 Gece Yarım Pansiyon (Sabah Kahvaltısı ve Akşam Yemeği) konaklama
 • Likya Turu Rehberlik Hizmetleri.
 • Likya Tur Programında belirtilen tüm çevre gezileri
 • Likya Tur Otobüs içi ikramları.

LİKYA TUR ÜCRETİNE DAHIL OLMAYANLAR

 • Fethiye'de kalınacak Otelde ve gezi boyunca yapılan tüm şahsi Ekstra harcamalarınız.
 • Gece extra olarak düzenlenecek gezi ve eğlenceler
 • Likya Turu süresince Tüm Öğle Yemekleri,içecekler
 • Öğle yemekleri,içecekler
 • Mola yerlerinde,Turlarda ve Otelde yapacağınız tüm şahsi harcamalarınız