Fas Turu - Atol Turizm

Fas Turu

Tur açıklaması:: Fas Kraliyet Sehirleri Turu Maroc Meknes Rabat Agadir Sehir Turları Royal air Maroc Fas Ucak Bilet ucretleri
Tur Fiyatı::599 €uro

Tur Programı

 

1.GÜN Ι ISTANBUL – KAZABLANKA 

İstanbul Atatürk Hava limanı Dış hatlar gidiş terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde saat 08.00’de Tur Görevlisi ile buluşma. Pasaport ve gümrük işlemlerini tamamladıktan sonra Türk Hava Yolları'nın TK-617 sefer sayılı uçuşu ile 10.55’de Casablanca’ya hareket.Fas Yerel saati ile: 14.00’da Casablanca’ya varış ve alanda bizleri bekleyen Tur aracımız ile şehir turumuz başlıyor. Dünyanın 3. büyük Camii’si Hassan II Camii, Medina, Muhammed V meydanı, Birleşmiş Milletler meydanı, Hobus semti, Atlas okyanusu kenarında yer alan Ain Diab bölgesi ve Corniche göreceğimiz yerler arasında. Tur sonrası otelimize transfer. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

2.GÜN Ι KAZABLANKA - MARAKEŞ 

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında  Marrakeş’e doğru yola çıkıyoruz. Marrakech’e varışımızı takiben şehir turumuz başlıyor. Dar sokakları ile size yüzyıllar öncesine götürecek olan Marrakech’i keşfetmeye başlıyoruz. Ba Ahmed’in Bhia Sarayı, Moresk Mimari’sinin 800 yıllık örneklerinden Koutoubia Minaresi, Majorella bahçeleri, Souklar ve Mucizeler Avlusu olarak adlandırılan Jma El Fna şehir meydanı göreceğimiz yerler arasında. Gezimizin ardından otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam arzu eden  misafirlerimiz alternatif Chez Ali turuna katılabilir. Dünyaca ünlü ve sadece Fas’a özgü Chez Ali gösterilerini izleyerek akşam yemeğinizi alabilirsiniz. Bin bir gece masallarını andıran Chez Ali Show da Müzisyenler, şarkıcılar, süvariler Fas çadırları altında, masalsı bir akşam yemeği eşliğinde muhteşem gösteriler sunulmaktadır. Turumuzun ardından otelimize transfer. GecelemeKonaklama otelimizde.
Chez Ali Turu: 60€

3.GÜN Ι MARAKEŞ 

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında  serbest zaman. Arzu eden  misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Essaouira turuna katılabilirler. Atlas okyanusu kıyısında yer alan şehir, bize eski Bodrum’u anımsatan, dünyaca ünlü eski Portekiz şehri. Unesco tarafından ‘’Dünya Mirası’’ olarak ilan edilen şehir, Atlas okyanusu kıyısında bir balıkçı limanı, sanat ve kültürün iç içe geçtiği bir sahil kasabası. Şehrin kalesi, balıkçı limanı ve eski Roma kentlerinden uyarlanarak inşa edilen Medina gezilecek yerler arasında. Gezmeye doyamayacağınız daracık labirent sokakları arasında şehri keşfedebilir ve keyifli alışverişler yapabilirsiniz.  Tur sonrası Marrakech’e transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 
Essaouira Turu: 55€

4.GÜN Ι MARAKEŞ 

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında  serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz alternatif olarak düzenlenecek Atlas Dağları turuna katılabilirler. 4X4 ler ile muhteşem manzaralı pistleri, berberi köyleri, coğrafi yapıyı keşfedebileceğiz. Ourika vadisi Lalla Takerkust gölü kenarında mola vererek öğle yemeği alıyoruz. Gezimizden sonra Marrakech e transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 
Atlas Dağları Turu: 60€

5.GÜN Ι MARAKEŞ - CASABLANCA – ISTANBUL 

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında odaların boşaltılması ve serbest zaman. Daha sonra rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer. Bagaj ve bilet işlemlerini takiben  Türk Havayollarının TK 618 sefer sayılı uçuşu ile 14:35’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 22:15’de varış ve turumuzun sonu.

 


Rezervasyon için lütfen bilgileri giriniz

Fiyat:599 €uro

 

Fas Turu'na Dahil Olan Hizmetler

 •     TÜRK HAVA YOLLARI İLE İSTANBUL - KAZABLANKA - İSTANBUL GİDİŞ-DÖNÜŞ UÇAK BİLETİ
 •     ( Sadece 10 kg el bagajı dahildir. Tek yön 20 kg uçak altı bagajı 20,00 EUR )
 •     4 YILDIZLI OTELDE 3 GECE MARAKEŞ, 1 GECE SABAH KAHVALTISI VE AKŞAM YEMEĞİ DAHİL KONAKLAMA.
 •     Uçak Biletine ait HAVA LİMANI VERGİLERİ (150 € )
 •     PANORAMİK MARAKEŞ VE KAZABLANKA ŞEHİR GEZİLERİ
 •     HAVALİMANI – OTEL – HAVALİMANI TRANSFERLERİ
 •     Fas Tur programına dahil olan ŞEHİRLERARASI TRANSFERLER
 •     TÜRKÇE REHBERLİK HİZMETİ
 •     ZORUNLU SİGORTA (15 €)                  

Fas Turu'na Dahil Olmayan Hizmetler

 •     Fas Turu süresince HER TÜRLÜ KİŞİSEL HARCAMALAR VE OTEL EKSTRALARI
 •     TOURİSM DİRHAM / ŞEHİR KONAKLAMA VERGİSİ 19,80 MAD - YAKLAŞIK 2 EUR
 •     Fas PAKET Tur FİYATINA DAHİL OLDUĞU AÇIKÇA BELİRTİLMEMİŞ HER TÜRLÜ HİZMET
 •     MUZE VE OREN YERLERI GIRISLERI (İSTEĞE BAĞLI)
 •     Fas Turu Boyunca  ÖĞLE YEMEKLERİ
 •     EKSTRA TURLAR ve ücretleri
 •     ŞOFOR BAHŞİŞLERİ (KİŞİ BAŞI 5 € ) (İSTEĞE BAĞLI)
 •     AKŞAM YEMEKLERİNDE ALINACAK İÇECEKLER
 •     YURTDIŞI ÇIKIŞ HARCI (SADECE BANKAYA YA DA HAVALİMANI VERGİ OFİSİNE ÖDENİR) ( 15 TL )
 •     30.000 € TEMİNATLI SEYAHAT SAĞLIK SİGORTASI (15 €) (İSTEĞE BAĞLI)