Ayvalik - Assos-Bozcaada Turu - Atol Turizm

Ayvalik - Assos-Bozcaada Turu

Tur açıklaması:: Otobüs ile Istanbul hareketli Ayvalık-Assos-Bozcaada -Çanakkale Turu 4 gün 2 Gece Yarım Pansiyon konaklama
Tur Fiyatı::300 TL

Tur Programı

1.GÜN : ISTANBUL-AYVALIK

22:00 Zeytinburnu Çırpıcı İspark Otoparkı ( Zeytinburnu Metro Yanı )
23:00 Harbiye  Harbiye Askeri Müze Karşısı 
23:59 Kadıköy Tepe Nautilus AVM Karşısı ( Ayrılıkçeşme Metro İspark Otoparkı )
00:15 Kartal Köprüsü Metro İstasyonu ( E 5 Ankara İstikameti )
00:30 Çayırova Mc Donald`s Önünden
  hareket ile gece yolculuğumuza başlıyoruz.

Güzergah : İstanbul - İzmit - Bursa - Ayvalık / 525 KM

2.GÜN  Ayvalık - Cunda Adası - Şeytan Sofrası - Ayvalık Tekne Turu

Sabah saatlerinde Ayvalık'a varıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Odalarımıza yerleşip bir süre dinlendikten sonra ( Otel odalarının müsait olmaması durumunda tur programı öne çekilir) Eski adı CUNDA şimdiki adı ALİBEY adasın da yapacağımız nostaljik gezi ile sizleri eskiye götürüyoruz. Adada bulunan en eski 8 kiliseden en iyi korunarak günümüze gelebilmiş olan Taksiryannis kilisesi ( dışaradan görüyoruz ) ve Arnavut kaldırımlarında yürüdüğümüz adada bulunan Rumların yaşadığı taş evler bizi büyülüyor. Güneşin batışını izlemek için Çam ormanlarıyla kaplı Ayvalık adalarına hâkim yüksek bir tepe olan Şeytan Sofrası'na hareket ediyoruz. Ayvalık Tekne Turumuza çıkıyoruz. ( Hava şartları ve iklim şartlarına bağlı tekne turumuz hareket edecektir.)Ortunç Koyu, Akvaryum Koyu, Cennet Koyu, İncirli Koyu, Alibey Koyu, Tımarhane Koylarını görüp uygun olan koylarda yüzme molaları vereceğiz. Tekne turumuz esnasında körfezin güzel koyları arasında yörenin meşhur balığı papalina - sardalye (sınırsız) ve salatadan oluşan öğlen yemeğimizi alıyoruz. (Ekstra) Tekne turumuzun ardından Burada Şeytan'ın ayak izini simgelen demir kafes içindeki izi gördükten sonra Ayvalık koylarının ve Midilli adasının doyumsuz manzarasını ve Günbatımını çaylarımızı yudumlayarak seyrediyoruz. Fotoğraf çekimlerimiz sonrasında otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Yolda serbest alınacaktır.
Öğle Yemeği :Bölge'de Menü olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otel de alınacaktır. (Ücrete dahildir)
Güzergah : Ayvalık - Cunda Adası - Şeytan Sofrası - Sarımsaklı / 45 KM
Konaklama Oteli :Mare Otel - Ergin Otel - Grand Milano - Kalif Otel - Edremit Adramis Termal

3.GÜN ; Bozcaada - Cenova Kalesi - Su Altı Müzesi - Kilise - Ayazma Plajı - Üzüm Bağları - Rüzgar Gülleri

Gecelediğimiz Otelimizde alınacak sabah kahvaltısı sonrasında ,  Bozcaada-ya götürecek olan feribotu beklerken sahilde çay-kahve keyfi için serbest zaman veriyoruz. Daha sonra feribota binerek yarım saatlik yolculuk sonrasında Bozcaadaya varıyoruz. Adada Rüzgâr Değirmenlerini, Ayazma Plajını , Mermer Burnunu görüp, Göztepe'den panaromik manzarayı izledikten sonra (Ekstra) Ceneviz Kalesi ve Sualtı Müzesini gezip Ege'nin enfes balıklarından tadabileceğiniz Balık Restoranlarında öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Yemek sonrası dileyen konuklarımızla adanın ılık rüzgârı ile birlikte yürüyüş yapıyoruz. Adada yaşayan köylü kadınların yaptığı meşhur domates reçeli ve şarap alışverişinden sonra deniz kıyısında çaylarımızı yudumlayıp Feribota binerek otelimize dönüyoruz. Dileyen konuklarımız serbest zamanı minibüslere binip Ayazma Plajı`nda denize girerek ve güneşlenerek (hava şartlarına göre) değerlendirebilirler.( Ekstra ) Serbest süre sonrası adada yaşayan köylü kadınların yaptığı meşhur domates reçeli ve şarap alışverişinden sonra deniz kıyısında çaylarımızı yudumlayıp feribota binerek otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacaktır.(Ücrete dahildir)
Öğle Yemeği : Bölge'de Menü olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otel'de alınacaktır. (Ücrete dahildir)
Güzergah : Ayvalık - Bozcaada - Ayvalık / 300 KM

4.GÜN Assos - Truva Antik Kenti - Çanakkale - Gelibolu - Şehitlik - 57.Alay Şehitliği - Conk Bayırı - Abide - Kabatepe

Konakladığımız otelimizde alınan son  açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında otelimizden ayrılarak Kaz Dağları-nın muhteşem manzarası eşliğinde Assos-a hareket ediyoruz. Behram Köyü içerisindeki, Aristo'nun felsefe okulu açtığı ve Bizans Döneminin Piskoposluk Merkezi olan Assos'ta Akropol, Athena Tapınağı, Surlar, Sarnıçlar, Banyo Odaları, Anadolu'nun en etkileyici Nekropolü'nün gezilmesinin ardından Assos Köyü içinde verilen serbest zamanın ardından Ezine üzerinden tarihte doğu ile batı arasında yapılan ilk savaşa konu olan Truva(Troia) Antik Kenti ile başlıyoruz. 5000 yıllık tarihe sahip, 9 kez yakılıp-yıkılan ve aynı yerde tekrar kurulan Antik şehirde; iç içe geçmiş surları, rampalı kapıları, sunak, hamam, tiyatro, odeon, ev çeşitleri ve aslına uygun yapılmış olan Tahta Atı gördükten sonra Çanakkale'ye doğru yol alıyoruz. Yol üstünde Çimenlik Kalesini ve Kilitbahir-ipanaromik olarak görüyor ve Çanakkale'den feribot ile Eceabat'a geçiyoruz. Sonrasında Eceabat'ta aldığımız öğle yemeği sonrasında Şehitlik bölgesi gezimize başlıyoruz. Abide, Kabatepe, 57. Alay, Conk Bayırı gezilerimizi yaparak Şehitlik bölgesinden ayrılıyor ve İstanbul'a olan dönüş yolculuğumuza Keşan, Tekirdağ üzerinden devam ediyoruz. Akşam saatlerinde siz sayın misafirlerimizi diğer turlarımızda tekrar görüşmek üzere aldığımız noktalara bırakıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacaktır.(Ücrete dahildir)
Öğle Yemeği :Bölge'de Menü olarak alınacaktır.
Güzergah : Sarımsaklı - Assos - Truva - Çanakkale - Eceabat - Tekirdağ - İstanbul / 755 KM

 KONAKLAMA OTELİ Ayvalık - Mare Otel


Rezervasyon için lütfen bilgileri giriniz

Fiyat:300 TL

AYVALIK ASSOS BOZCAADA TUR PROGRAMINA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ:

 • Seçilecek Otel'de  2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
 • Otelde 2 Sabah Kahvaltısı,2 Akşam Yemeği
 • Ayvalık Tekne Turu
 • Müze Giriş Ücretleri ( Belediye ve Özel işletmeler İçin Geçerlidir.)
 • Konforlu Otobüslerle Ulaşım ve Çevre gezileri
 • Zorunlu seyahat sigortası.
 • Rehberlik hizmetleri.

AYVALIK ASSOS BOZCAADA TUR PROGRAMINA DAHIL OLMAYANLAR

 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Tüm Öğle Yemekleri ve içecekler
 • Ekstra Turlar, Aktiviteler,Gece programlari.
 • Mola Yerlerinde,Otelde yapacağınız her türlü şahsi harcamalarınız