Odessa Turları - Atol Turizm

Odessa Turları

Tur açıklaması:: Odessa tatil Turları Istanbuldan Pegasus Hava Yolları ile 4 gun 3 Gece Kahvaltı Dahil Vizesiz Ukrayna Gezileri . Vize-Pasaport Gerekmiyor. Yeni Chipli kimlik ile Seyahat imkanı
Tur Fiyatı::299 €uro

Tur Programı

1.Gün: İstanbul-Odessa (Ukrayna)

İstanbul Anadolu yakası Sabiha Gökçen Hava limanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde Pegasus Hava Yolları kontuarı önünde saat: 13:00'de Tur görevlisi ile buluşma, check-in Bagaj teslim işlemlerini tamamladıktan sonra Pegasus Hava yolları’nın PC-440 sayılı tarifeli seferi ile 16.20’te Odessa’ya (Ukrayna) hareket ediyoruz. 17:55’te Odessa'ya varış sonrasında  panoramik Odessa Şehir Tanıtım Turu için hareket ediyoruz. İnsanlık tarihi boyunca Karadeniz kıyısındaki en önemli liman şehirlerinden biri olan Odessa’da yapacağımız gezi sırasında şehirde hüküm sürmüş Tatarlar’ın, Osmanlılar’ın, Ruslar’ın izlerini göreceğiz. Rus hâkimiyetine girmeden önce Hacıbey (bazen de Hocabey) olarak anılan şehrin yemyeşil atmosferini, geniş parklarını ve sahil şeridini görecek, ünlü Ulusal Opera Binası’nı, şehrin tarihinde önemli bir yeri olan Çariçe II. Katerina’nın heykelini, “Potemkin Zırhlısı” filmindeki ünlü sahnenin çekildiği Potemkin Merdiveni’ni ve daha pek çok eşsiz mimari örneklerini yakından görme fırsatı bulacağız. Turumuzun ardından otelimize transfer. Odalara yerleşme. Dileyen misafirlerimiz, şehrin araç trafiğine kapalı ve neşeli sokaklarında renkli bir Odesa deneyimi yaşayabilirler. Akşam arzu eden misafirlerimizle ekstra düzenlenecek Ukrayna’ya Yaz Gecesi Turu’nu (yemekli) gerçekleştireceğiz (40 Eur).Geceleme otelimizde.

2.Gün: Odessa

Otelimizde yapacağımız Sabah Kahvaltısının ardından Odessa tüm Gün serbest zaman; ancak dileyen misafirlerimiz ekstra ücretli olarak düzenlenecek Katakomp Turu’na katılabilecekler (50 Eur). Şehrin altında geniş bir alana yayılan bir yeraltı labirenti olan katakomplarda yapacağımız özel gezimizde 200 yıl önce inşa edilen, toplam uzunluğu yaklaşık 3500 kilometreyi bulan tünellerin yakın tarihte taşıdığı önemli rol hakkında bilgi alacağız. İkinci Dünya Savaşı sırasında üç yıl boyunca Nazi işgali altında kalan şehirde yerel direnişçilerin (partizanlar) kullandıkları, hatta yaşadıkları tünellerde döneme özgü eşyaları göreceğiz. Sonrası serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz, turkuaz deniziyle görsel bir şölen sunan muhteşem denizin keyfini çıkarmak için plaja gidebilirler. Akşam arzu eden konuklarımız Odessa Gece hayatını keşif edebilirler.Geceleme otelimizde.

3.Gün: Odessa

Otelimizde yapacağımız Sabah Kahvaltısının sonrasında Odessa tüm Gün serbest zaman; ancak dileyen misafirlerimiz ekstra  ücretli olarak düzenlenecek Degüstasyonlu Shustov Konyak İmalathanesi Turu’na katılabilecekler (25 Eur). 1899 yılında imalathaneyi satın alan ve tüm Rusya’da “Konyak ve Votka Kralı” olarak anılan Nikolay Leonidovic ile mekânı günümüze kadar ulaştıran ailesi hakkında bilgi alacağımız gezimizde unutulmaz anılar biriktireceğiz. Üretilen eşsiz konyakları tadacak, konyak üretim tekniklerini, inceliklerini ve üretim aşamalarını da göreceğiz. Dileyen misafirlerimiz ise güne devam ederek Kuzey Karadeniz’in zarif kumsallarında dinlenip yüzerek vakit geçirebilirler. Akşam,Odessa'nın yazlık mekanlarında hoşça vakit geçirmek mümkündür.Geceleme otelimizde.

4. Gün: Odessa-İstanbul

Otelimizde yapacağımız son Sabah Kahvaltısının ardından serbest zaman;  ve odaları boşaltma anahtar teslimi.  Rehberimizin belirttiği saatte Odessa Hava limanı’na hareket ediyoruz. Varış sonrasında Bagaj ve pasaport işlemlerini tamamladıktan sonra Pegasus Hava yolları’nın PC-441 sefer sayılı uçağıyla 16:20’de İstanbul’a (SAW) hareket . 20.20’de varış ve tur hizmetlerinin sona erişi


Rezervasyon için lütfen bilgileri giriniz

Fiyat:299 €uro

Odessa Tur Fiyatlarımıza Dahil Servislerimiz

 1. Pegasus Hava Yolları ile ISTANBUL (SAW) – ODESSA – ISTANBUL (Istanbul Sabiha Gökçen Havalimanı) parkurunda ekonomi sınıfı uçuşlar,
 2. Odessa Uçak Biletine ait Hava limanı vergileri,
 3. 3 gece 4 Gün 3* merkezi Odessa Otelimizde oda kahvaltı dahil konaklama,
 4. Odessa panoramik şehir tanıtım turu,
 5. Odessada Hava limanı – otel – hava limanı transferleri,
 6. Odessa Otel vergileri,
 7. Türkçe* rehberlik hizmetleri (Gruplu gezilerde)

Odessa Turu Fiyatlara Dahil Olmayanlar

 1. Yurtdışı çıkış fonu – 50 TL,
 2. Ukrayna'da tüm Kişisel harcamalar ve programda belirtilen ekstra turlar,
 3. Şoför ve rehber bahşişleri (İsteğe bağlıdır)
 4. Öğle ve akşam yemekleri,içecekler
 5. Fazla Bagaj ücretleri
 6. Plaj Transferi
 7. Covid-19 Sigortası (Ukrayna'ya seyahat edecek tüm yolculardan, seyahat sigortalarının olası COVID-19 tedavisini en az 14 gün geçerli olacak şekilde kapsaması ise zorunlu bir koşul olarak istenmektedir.)

 • Bu paket turda minimum katılımcı sayısı her otel kategorisi için 40 (kırk) kişidir. Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 21 (yirmi bir) gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.

 • Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/günler dışında başka bir gün/günlerde yapılabilir.

 • Fiyatlara dahil olan ve olmayan (ekstra) turların özel durumlardan dolayı yapılamaması halinde yerine alternatif turlar düzenlenir.

 • Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 (yirmi) kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir. Daha az sayıda katılım olduğu takdirde turlar rehberin insiyatifinde ve gerekli olursa fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Acentamız sorumlu tutulamaz.

 • Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası gibi faal dönemlerde, belirtilen lokasyonlardan veya mesafelerden daha uzaktaki oteller kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 (on beş) gün önce katılımcıya acente tarafından bilgi verilecektir.

 • Tur programında fiyata dâhil olan hizmetler arasında yer alan “otelde yapılan kahvaltılar”, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde “kontinental kahvaltı” denilen “tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahve”den oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

 • Panoramik şehir turları maksimum 2 (iki) saat süren, otobüs içerisinden yapılan, şehrin önemli noktalarının ziyaret edildiği turlardır.

 • Tekne turları minimum 25 (yirmi beş) kişinin katılımıyla yapılmaktadır.

 • Yemekli turlarda mönü “başlangıç tabağı, ana yemek ve tatlı” içermekte olup içecekler hariçtir.