Odessa Turları - Atol Turizm

Odessa Turları

Tur açıklaması:: Odessa tatil Turları Istanbuldan Ukrayna Hava Yolları ile 8 gun 7 Gece Kahvaltı Dahil Vizesiz Ukrayna Gezileri . Vize-Pasaport Gerekmiyor. Yeni Chipli kimlik ile Seyahat imkanı
Tur Fiyatı::349 €uro

Tur Programı

1.Gün: İstanbul-Odessa (Ukrayna)

İstanbul Yeni Hava limanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde Ukrayna Hava Yolları kontuarı önünde saat: 21:00'de Tur görevlisi ile buluşma, check-in Bagaj teslim işlemlerini tamamladıktan sonra Ukrayna Hava yolları’nın PS718 sayılı tarifeli seferi ile 00.10’te Odessa’ya (Ukrayna) hareket ediyoruz. 01.40’te Odessa'ya varış sonrasında konaklayacağımız otelimize  hareket,varış ve odalarımıza yerleşme. Otelimizde yapacağımız Sabah kahvaltımızın ardından panoramik Odessa Şehir Tanıtım Turu için otelimizden ayrılıyoruz. İnsanlık tarihi boyunca Karadeniz kıyısındaki en önemli liman şehirlerinden biri olan Odessa’da yapacağımız gezi sırasında şehirde hüküm sürmüş Tatarlar’ın, Osmanlılar’ın, Ruslar’ın izlerini göreceğiz. Rus hâkimiyetine girmeden önce Hacıbey (bazen de Hocabey) olarak anılan şehrin yemyeşil atmosferini, geniş parklarını ve sahil şeridini görecek, ünlü Ulusal Opera Binası’nı, şehrin tarihinde önemli bir yeri olan Çariçe II. Katerina’nın heykelini, “Potemkin Zırhlısı” filmindeki ünlü sahnenin çekildiği Potemkin Merdiveni’ni ve daha pek çok eşsiz mimari örneklerini yakından görme fırsatı bulacağız. Turumuzun ardından otelize trasnfer. Gezimizin ardından dileyen misafirlerimiz, şehrin araç trafiğine kapalı ve neşeli sokaklarında renkli bir Odesa deneyimi yaşayabilirler. Akşam saatlerinde dileyen misafirlerimizle ekstra düzenlenecek Ukrayna’ya Yaz Gecesi Turu’nu (yemekli) gerçekleştireceğiz (40 Eur).Geceleme otelimizde.

2.Gün: Odessa

Otelimizde yapacağımız Sabah Kahvaltısının ardından Odessa tüm Gün serbest zaman; ancak dileyen misafirlerimiz ekstra ücretli olarak düzenlenecek Katakomp Turu’na katılabilecekler (50 Eur). Şehrin altında geniş bir alana yayılan bir yeraltı labirenti olan katakomplarda yapacağımız özel gezimizde 200 yıl önce inşa edilen, toplam uzunluğu yaklaşık 3500 kilometreyi bulan tünellerin yakın tarihte taşıdığı önemli rol hakkında bilgi alacağız. İkinci Dünya Savaşı sırasında üç yıl boyunca Nazi işgali altında kalan şehirde yerel direnişçilerin (partizanlar) kullandıkları, hatta yaşadıkları tünellerde döneme özgü eşyaları göreceğiz. Sonrası serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz, turkuaz deniziyle görsel bir şölen sunan muhteşem denizin keyfini çıkarmak için plaja gidebilirler. Akşam arzu eden konuklarımız Odessa Gece hayatını keşif edebilirler.Geceleme otelimizde.

3.Gün: Odessa

Otelimizde yapacağımız Sabah Kahvaltısının sonrasında Odessa tüm Gün serbest zaman; ancak dileyen misafirlerimiz ekstra  ücretli olarak düzenlenecek Degüstasyonlu Shustov Konyak İmalathanesi Turu’na katılabilecekler (25 Eur). 1899 yılında imalathaneyi satın alan ve tüm Rusya’da “Konyak ve Votka Kralı” olarak anılan Nikolay Leonidovic ile mekânı günümüze kadar ulaştıran ailesi hakkında bilgi alacağımız gezimizde unutulmaz anılar biriktireceğiz. Üretilen eşsiz konyakları tadacak, konyak üretim tekniklerini, inceliklerini ve üretim aşamalarını da göreceğiz. Dileyen misafirlerimiz ise güne devam ederek Kuzey Karadeniz’in zarif kumsallarında dinlenip yüzerek vakit geçirebilirler. Akşam,Odessa'nın yazlık mekanlarında hoşça vakit geçirmek mümkündür.Geceleme otelimizde.

4. Gün: Odessa

Otelimizde yapacağımız Sabah Kahvaltısının ardından Odessa tüm Gün serbest zaman; dileyen misafirlerimizle ekstra ücretli olarak düzenlenecek Odessa Tekne Turu’nu gerçekleştireceğiz (25 Eur). Odessa plajlarını, gece hayatıyla ünlü Arcadia Bölgesini, Meçhul Bahriyeli Anıtı’nı göreceğimiz bu harika geziden sonra dinlenmek ve konaklamak üzere otelimize döneceğiz. Dileyen misafirlerimiz ise güne devam ederek Kuzey Karadeniz’in zarif kumsallarında dinlenip yüzerek vakit geçirebilirler. Akşam Odessa Gece klupleri turu yapabilirsiniz.Geceleme otelimizde.

5. Gün: Odessa

Otelimizde yapacağımız Sabah Kahvaltısının ardından Odessa tüm gün serbest zaman, güne devam etmek için misafirlerimiz Kuzey Karadeniz’in kumsallarında dinlenip yüzerek vakit geçirebilirler. Akşam Gece hayatına devam edebilirsiniz.Geceleme otelimizde.

6. Gün: Odessa

Otelimizde yapacağımız Sabah Kahvaltısının ardından Odessa tüm Gün serbest zaman ancak dileyen misafirlerimiz ile ekstra  ücretli olarak düzenlenecek Akkerman Kalesi ve Shabo Tadımlı Konyak Fabrikası Turu’na gideceğiz (60 Eur). UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi’nde yer alan ve inşaatına 13. yüzyılda başlanan, yaklaşık iki kilometrelik görkemli surlarıyla bir Bizans kalesi olan Akkerman’da günümüze ulaşan 26 gözetleme kulesini, 1484 yılında Osmanlı İmparatorluğu tarafından fethedildiğinde eklenen yapıları göreceğiz. Neredeyse tüm gün sürecek gezimiz sırasında sonraki durağımız eski Sovyet Birliği’nin ve kıta Avrupası’nın en iyi konyak üretim fabrikalarından biri, Shabo Konyak Fabrikası olacak. Konyağın yanı sıra şarap, şampanya ve brendi de üretilen tesiste parlak sarmaşıklarla süslü fabrika binasını, üzüm bağlarını, seraları görecek, üretim aşamalarına yakından şahit olacağız. Meyve ve çeşitli atıştırmalıklar eşliğinde servis edilen dokuz çeşit konyağın tadına bakma fırsatı da bulacağımız, lezzet dolu saatlerden sonra dinlenmek ve konaklamak üzere otele döneceğiz. Sonrası serbest zaman. Akşam saatlerinde dileyen misafirlerimizle ekstra düzenlenecek Ukrayna’ya Yaz Gecesi Turu’nu (yemekli) gerçekleştireceğiz (40 Eur). Dileyen misafirlerimiz ise güne devam etmek için Kuzey Karadeniz’in kumsallarında dinlenip yüzerek vakit geçirebilirler. Akşam yemeği ile birlikte güzel bir Gece geçirmek mümkündür. Geceleme otelimizde.

7. Gün: Odessa

Otelimizde yapacağımız Sabah Kahvaltısının ardından Odessa tüm gün serbest zaman, güne devam etmek için misafirlerimiz Kuzey Karadeniz’in kumsallarında dinlenip yüzerek vakit geçirebilirler. Akşam Odessa'ya veda gecesi yapabilirsiniz.Geceleme otelimizde.

8. Gün: Odessa-İstanbul

Otelimizde yapacağımız son Sabah Kahvaltısının ardından serbest zaman;  ve odaları boşaltma anahtar teslimi.  rehberimizin belirttiği saatte Odessa Hava limanı’na gitmek üzere yola çıkacağız Bagaj ve pasaport işlemlerini tamamladıktan sonra Ukrayna Hava yolları’nın PS717 sefer sayılı uçağıyla 21.40’ta İstanbul’a hareket . 23.10’te varış ve tur hizmetlerinin sona erişi


Rezervasyon için lütfen bilgileri giriniz

Fiyat:349 €uro

Odessa Tur Fiyatlarımıza Dahil Servislerimiz

 1. Ukrayna Hava Yolları ile ISTANBUL – ODESSA – ISTANBUL (Istanbul Yeni Havalimanı) parkurunda ekonomi sınıfı uçuşlar,
 2. Odessa Uçak Biletine ait Hava limanı vergileri,
 3. 7 gece 8 Gün 3* merkezi Odessa Otelimizde oda kahvaltı dahil konaklama,
 4. Odessa panoramik şehir tanıtım turu,
 5. Odessada Hava limanı – otel – hava limanı transferleri,
 6. Odessa Otel vergileri,
 7. Türkçe* rehberlik hizmetleri (Gruplu gezilerde)

Odessa Turu Fiyatlara Dahil Olmayanlar

 1. Yurtdışı çıkış fonu – 50 TL,
 2. Ukrayna'da tüm Kişisel harcamalar ve programda belirtilen ekstra turlar,
 3. Şoför ve rehber bahşişleri (İsteğe bağlıdır)
 4. Öğle ve akşam yemekleri,içecekler
 5. Fazla Bagaj ücretleri
 6. Plaj Transferi
 7. Covid-19 Sigortası (Ukrayna'ya seyahat edecek tüm yolculardan, seyahat sigortalarının olası COVID-19 tedavisini en az 14 gün geçerli olacak şekilde kapsaması ise zorunlu bir koşul olarak istenmektedir.)

 

 • Bu paket turda minimum katılımcı sayısı her otel kategorisi için 40 (kırk) kişidir. Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 21 (yirmi bir) gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.

 • Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/günler dışında başka bir gün/günlerde yapılabilir.

 • Fiyatlara dahil olan ve olmayan (ekstra) turların özel durumlardan dolayı yapılamaması halinde yerine alternatif turlar düzenlenir.

 • Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 (yirmi) kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir. Daha az sayıda katılım olduğu takdirde turlar rehberin insiyatifinde ve gerekli olursa fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Acentamız sorumlu tutulamaz.

 • Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası gibi faal dönemlerde, belirtilen lokasyonlardan veya mesafelerden daha uzaktaki oteller kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 (on beş) gün önce katılımcıya acente tarafından bilgi verilecektir.

 • Tur programında fiyata dâhil olan hizmetler arasında yer alan “otelde yapılan kahvaltılar”, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde “kontinental kahvaltı” denilen “tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahve”den oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

 • Panoramik şehir turları maksimum 2 (iki) saat süren, otobüs içerisinden yapılan, şehrin önemli noktalarının ziyaret edildiği turlardır.

 • Tekne turları minimum 25 (yirmi beş) kişinin katılımıyla yapılmaktadır.

 • Yemekli turlarda mönü “başlangıç tabağı, ana yemek ve tatlı” içermekte olup içecekler hariçtir.