Güney Afrika Turu

Tur açıklaması:: THY ile Güney Afrika Turu Johannesburg Sun City Cape Town şehirlerinde 8 Gün 7 Gece Oda ve Kahvaltı Dahil Konaklama
Tur Fiyatı::1850 $

Tur Programı

Güney Afrika Turu

1.Gün İstanbul - Johannesburg

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali Türk Hava yolları Kontuarı önünde  Akşam Saat: 22.00’de Tur Görevlisi ile buluşma. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra Türk Havayolları'nın Tarifeli Seferi TK42 ile Johannesburg’a saat 01:10’da hareket ediyoruz. Yerel saat 09:50’de Johannesburg Havalimanına varışın ardından, otobüsümüz ile hareket ederek Johannesburg Panoramik  şehir turunu yapacağız.  Şehir turunda  şehir merkezi, Houghton-Mandela Evi, Rosebank, Sandton bölgeleri görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize transfer oluyoruz. Geceleme Johannesburg’taki otelimizde.

2.Gün  Johannesburg – Sun City

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra Sun City’e hareket ediyoruz. Yol üzerinde dileyen misafirlerimiz için opsiyonel öğle yemekli Lesedi Kültür Köyü turunu yapma imkanı olacaktır. Lesedi Köyü ziyareti sonrası yolumuza devam ediyoruz ve Sun City’e varıyoruz ve panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Sun City Güney Afrika’nın kuzey batı eyaletinin bozkırlarında, sakin bir gölün kıyısındadır ve Pilanesberg’in heybetli dağlarıyla çevrilidir. Sun City, birçok özelliğinin birleşimiyle tatil beldeleri içinde benzersizdir. Her sene ihtişamlı sportif ve eğlence faaliyetleriyle donanmış dört ve beş yıldızlı otelleri ve büyülü Lost City (Kaybolmuş Şehir) binlerce turisti çeker. Varışa istinaden yaptığımız panoramik şehir turumuzun ardından otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde. 

Öğle yemekli Lesedi Kültür Köyü Turu : Kişi Başı 95 Usd

Lesedi, Güney Afrika’da yaşayan siyah kabilelerin yaşam şekillerini, danslarını, gelenek ve göreneklerini yakından görebileceğiniz kültürel bir köydür. Turun başlangıcında video prezantasyonu ile siyah kültürlerin tarihi anlatılır daha sonra ufak gruplara ayrılarak Zulu-Xhosa-Basotho ve Pedi kabilelerinin ev yaşamlarını sergileyen alanlara girilir. Daha sonra kültürel Afrika dansları izlenir. Öğle yemeğimizi, opsiyonel tura dahil olarak Lesedi Kültürel Köyünde geleneksel Afrika mutfağı ile alıyoruz.

3.Gün  Sun City

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz opsiyonel olarak düzenlenecek olan Pilanesberg safari turuna katılabilirler. Safarinin ardından dinlenmek üzere otelimize transfer olacağız. Geceleme otelimizde 

Pilanesberg safari Turu : Kişi Başı 125 Usd

Pilanesberg National Park’ta safari araçları ile yapılacak olan safari gezimizde doğal tabiatın içinde unutulmaz anılarla dolu, eşsiz saatler geçirme fırsatına sahip olacağımız Pilansberg National Park’da dağların arasında volkanik oluşumlu doğal bir tabiat ortamında yaşayan çeşitli vahşi hayvanların günlük yaşantısına konuk olacağız. Gezimiz süresince Big Five olarak tanımlanan aslan, leopar, fil, buffalo ve hippolari ayrıca 350 kuş türü, 65 sürüngen ve yüzlerce değişik hayvan çeşidini görme imkanı yakalayacağız. 

4.Gün  Sun City - Johannesburg – Cape Town

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Johannesburg – Cape Town uçuşumuzu gerçekleştirmek üzere hava limanı'na transfer oluyoruz. Dileyen misafirlerimiz yol üzerinde yapılacak olan opsiyonel Aslan Parkı turuna katılabilirler. Turumuzun ardından havalimanına transfer oluyor ve Cape Town uçuşu gerçekleşiyor. Cape Town’a varışımızla birlikte, bizi bekleyen özel aracımıza binerek panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Parlamento Binası, Company Gardens, Long Street, Ümit Kalesi, Reibeck Heykeli ve Adderly Caddesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otele transfer oluyoruz.  Geceleme otelimizde.

Aslan Parkı Turu : Kişi Başı 85 Usd

Aslan Parkı turumuzda, nadir bulunan beyaz aslanı ve kendi ortamlarında oyunlarını görme imkanı bulacağız.

5.Gün  Cape Town

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Alış veriş, dinlenme ve gezme fırsatı. Dileyen misafirlerimiz opsiyonel olarak düzenleyeceğimiz Ümit Burnu (Öğle yemekli) turumuza katılabilirler. Geceleme otelimizde.

Ümit Burnu (Öğle yemekli) Turu : Kişi Başı 155 Usd

Bantry Bay, Camps Bay ve Llandudno Bölgelerinden geçip balıkçı kasabası olan Hout Bay’a varılacaktır. Tekne ile açılarak Duiker Adasındaki Cape kürklü foklarını göreceğiz. Daha sonra Chapmans Peak ya da Constantia Nek’den geçerek, Simons Town yakınındaki Boulders Beach’te Afrika Penguenlerini görüyoruz. Deniz kenarındaki restorantda alınacak öğle yemeğinden sonra Afrika’nın en güneybatı köşesi olan Barthelomios Diaz’ın keşfettiği Ümit Burnu ve Cape Point’te feniküler ile dünyanın en yüksek feneri görülecektir. Daha sonra farklı sahil kasabalarından geçerek Cape Town’a dönüyoruz.

6.Gün  Cape Town

Kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen yolcularımız ile opsiyonel Masa Dağı & Stellenbosh Çiftliği Turu yapılacaktır. Sonrasında otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde. 

Masa Dağı & Stellenbosh Çiftliği Turu : Kişi Başı 145 Usd

Öncelikle Masa dağını ve yörenin ünlü içeceklerini tadacağımız turumuza çıkıyoruz. 45 dakikalık yolculuğumuzun ardından geleceğimiz bu çiftlikte; önce mahzenleri geziyor ardından tadım yapıyoruz. Daha sonra 1679’ da kurulmuş olan Stellenbosh kasabasına geçiyor ve şarapları, meşe ağaçları ve üniversitesi ile ünlü bu kasabada panoramik şehir turu yapıyoruz. Başka bir şarap çiftliğinde alacağımız öğle yemeği sonrasında Masa Dağı’nın 1087 m yükseklikteki tepesine çıkıp bu doyumsuz manzaranın büyüsüne kendinizi bırakabilirsiniz.

7.Gün  Cape Town

Kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen yolcularımız opsiyonel olarak yarım gün sürecek olan Langa teneke mahalle turuna katılabilirler. Tur sonrası otelimize geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde

Langa Teneke Mahalle Turu : Kişi Başı 60 Usd

Bu gezide Güney Afrika’lıların % 50 sinin gerçek yaşamını gözlemleyebilir, kültürlerini daha iyi anlama fırsatı yakalayabilirsiniz.  

8.Gün  Cape Town - İstanbul

Kahvaltıdan sonra otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Sonrasında Cape Town havalimanı transfer saatine kadar serbest zaman. Daha sonra Rehberimizin belirttiği saatte buluşarak İstanbul uçuşumuzu gerçekleştirmek üzere Cape Town havalimanına transfer oluyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimizin ardından Türk Havayollarının TK45 Tarifeli seferi ile saat 17:05’de İstanbul’a hareket ediyoruz. 14 Nisan sabaha karşı yerel saat ile 04:30’da İstanbul Yeni Havalimanına varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki seyahatinizde tekrar görüşmek dileğiyle..


Rezervasyon için lütfen bilgileri giriniz

Fiyat:1850 $

Güney Afrika Tur Fiyatına Dahil Olan Hizmetler :

 • Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul(İstanbul HL)-Johannesburg / Cape Town -İstanbul(İstanbul HL)- arası uçak bileti,

 • Belirtilen kategorideki otellerde 7 gece konaklama,

 • Sabah kahvaltıları,

 • Alan- Otel- Alan transferleri,

 • Johannesburg şehir turu & havalimanı – otel transferi

 • Johannesburg – Sun City transferi

 • Sun City – Johannesburg havalimanı transferi

 • Cape Town şehir turu ve havalimanı - otel transferi

 • Cape Town otel – havalimanı transferi

 • Türkçe rehberlik hizmetleri,

Güney Afrika Tur Fiyatına Dahil Olmayan Hizmetler :

 • Yurtdışı Çıkış Harç Pulu : 150.-TL

 • Seyahat Sigortası (65 Yaşa Kadar) : 15.-Eur

 • Seyahat sigortası ( 66-75 yaş arası) : 30.-Eur

 • Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar

 • Şehir ve otel vergileri

 • Opsiyonel turlar

 • İptal Güvence Paketi : 50.-Eur (İptal Güvence paketi uygulaması ile misafirlerimize, her koşulda rezervasyonlarını cezasız iptal etme hakkı sunuyoruz. Bu uygulama ile turun hareket tarihine 10 gün iş günü kalana kadar rezervasyonunuzu iptal etmeniz mümkün. Rezervasyon iptalinde, tur ücretinin tamamı iade edilirken iptal güvence paketi bedeli ve varsa ek hizmet bedelleri (Vize, sigorta vs) iade edilmez.)