Fas Turu - Atol Turizm

Fas Turu

Tur açıklaması:: Fas Kızıl Sehirleri Turu Rabat Meknes Fes Marakes Casablanca 3*-4* Otellerde 6 gece Kahvaltı Dahil konaklamalı Gezileri Air Arabia Uçakları ile gidis donusler
Tur Fiyatı::699 €uro

Tur Programı

AIR ARABIA HAVA YOLLARI İLE  6 GECE 7 GÜN

 FAS KIZIL ŞEHİRLER  Rabat – Meknes – Fes (2)  Marrakech (3) – Casablanca (1)

1.Gün İstanbul – Casablanca – Rabat – Meknes – Fes

İstanbul Anadolu yakası Sabiha Gökçen Hava limanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde  saat: 23:00’da (Tur hareket tarihinden birgün önce) buluşma. Check-in Bagaj teslimi işlemleri sonrasında Air Arabia Hava yolları’nın 3O 436 sefer sayılı uçuşu ile saat: 01:30’da Casablanca ’ya hareket. Fas Yerel saati ile 04:25’te varış sonrasında  başkent Rabat’a hareket. Varışımızın ardından kahvaltı için serbest zaman. Sonrasında II.Hasan ve V.Mohammed Mozalesi görülecektir. Gezi bitimi Meknes’e hareket (Rabat-Meknes arası 150 km.). 11.yy da Murabıtlar tarafından kurulan, 17.yy da altın çağını yaşayan (Mulay İsmail dönemi) ve o dönem Fas’ın başkenti olan etrafı yaklaşık 40 km lik surlarla çevrili Meknes’te, Bob Mansour şehir kapısı, El Hedim meydanı, Agdal sulama havuzu, Mulay İsmail türbesi ve Musevi mahallesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Fas’ın 3. Büyük şehri Fes’e hareket. Fas’ın en eski ve korunmuş şehirlerinden olan Fes’te Attarine Medresesi, Eski Karaounie Üniversitesi, Andalous Camii, Nejarine Meydanı, Fas’a özel takıların, bakır ve süs eşyalarının satıldığı, zanaatkârlar çarsısı görülecektir. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

2.Gün Fes

Fes Otelimizde alınacak sabah kahvaltısı sonrası Fes tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek “Şafşavan (Chefchaouen)” turuna katılabilirler (50 Euro). 1471 yılında kurulan şehir, Rif Dağları'nın eteğinde, Tanca ve Tatvan şehirlerine yakın bir konumda yer almaktadır. Fas’ın kuzeydoğusunda muhteşem bir manzara ile çerçevelenmiş, çekicilik ve özgünlük dolu Chefchaouen’a doğru yola çıkıyoruz. Yemyeşil doğası ve maviye boyalı evleriyle sıra dışı bir yer olan Chechaouen’de gezeceğimiz yerler arasında; Açık mavi ile süslenmiş beyaz badanalı, Akdeniz dekorlu evlerin olduğu dar sokakları ve Büyük Cami, El Mescid, El Adama, V.Muhammed Meydanı, Medina, Kasbah bulunmaktadır. Turumuzun ardından otelimize dönüş ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

3.Gün Fes – Marrakech

Fes Otelimizde yapılacak sabah kahvaltısının sonrasında Fas’ın ilk başkenti olan, kırmızı şehir olarak ta adlandırılan Marrakech’e hareket. Yaklaşık 4 saatlik yolculuğun ardından Kraliyet şehirlerinin en bilineni olan Marrakech’e varış. Turumuzda 75 metre yüksekliğinde minaresi ile dikkat çeken adını etrafındaki kütüphanelerden alan 1150 yılında tamamlanmış Kutubiye Camisi, iki bölmeden oluşan 19 yy sonrasında vezir Si Moussa ve oğlu Ba Ahmed tarafından yapılmış Bahai Sarayı, labirenti andıran dar sokakları ve caddeleri ile, her yana yayılmış, hayal edilebilen her şeyin satıldığı dükkanları ve tezgahları ile safran kokulu Medina ve Fas’ta özgün yapısıyla dikkat çeken, Unesco Dünya Kültür Miras Listesi’nde yer alan "Açık Hava Tiyatrosu"'da Djemma El Fna Meydanı göreceğimiz yerler arasında. Gezimizin ardından otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

4.Gün Marrakech

Marrakech Otelimizde yapacağımız Sabah kahvaltısının ardından Marrakech tüm gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Essaouira turuna katılabilirler (55 Euro). Eski adı Magador olan, aslen askeri üs olarak kurulmuş bu balıkçı kasabasında Unesco Dünya Kültür Miras Listesi’nde yer alan ve eski Roma kentlerinden uyarlanarak inşa edilmiş eski şehir (medina), balıkçı limanı, alışveriş yapabileceğiniz çarşı (souk) ve eski Yahudi mahallesi görülecek yerler arasında. Daracık sokakları ve şehir surları arasında günün nasıl geçtiğini anlayamayacaksınız.  Tur sonrası Marrakech’e dönüş. Geceleme otelimizde.

5.Gün Marrakech

Marrakech Otelimizde yapacağımız Sabah kahvaltısının asonrasında Marrakech tüm gün  serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan öğle Yemekli Atlas Dağları turuna katılabilirler (60 Euro). 4X4 ler ile güneyin muhteşem doğası ve bitki örtüsü eşliğindeki manzaralarla dolu pistlerde adeta keşfe çıkacağız. Bu heyecanlı yolculuk Afrika kıtasında olduğumuzu bize hatırlatacak. Çocuk sahibi olamayan kadınların yüzyıllardır ziyaret ederek derman bulmaya çalıştıkları Mulay Brahim Köyü, Tifruin ve Taddart köylerinde molalar vererek Lalla Takerkust baraj gölü kıyısında öğle yemeği alacağız. Gezimizden sonra Marrakech’e dönüyoruz. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Chez Ali turuna katılabilir (60 Euro). Bin Bir Gece Masalları’nı andıran dekorasyonu ile Ali’nin Sarayı, şehre her gelen yabancının uğrak yeri oluyor. Duvarlarla çevrili bu arenada, müzisyenler, şarkıcılar, akrobat ve süvariler tipik Fas çadırları altında, masalsı bir yemek eşliğinde, ziyaretçilere nefis bir şov sunuyorlar. Turumuzun ardından otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.

6.Gün Marrakech – Casablanca

Marrakech otelimizde yapacağımız son Sabah kahvaltısın sonrasında Casablanca’ya hareket ediyoruz. Varışımızın ardınan panoramik olarak yapacağımız şehir turunda; 1986-1993 yılları arasında yaptırılan Hassan II camii (dışarıdan), Anfa & Ain Diab bölgesi, Muhammed V Meydanı, Birleşmiş Milletler Meydanı ve Hobus Semti göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

7.Gün Casablanca – Istanbul

Casablanca Otelimizde yapacağımız son Sabah kahvaltısının sonrasında otelimizden çıkış yapıyoruz. Rehberimizin belirleyeceği saatte hava limanına transfer. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Air Arabia Hava Yolları'nın 3O 435 sefer sayılı uçuşu ile saat:18:15’de İstanbul’a hareket ediyoruz. Türkiye Yerel saati ile 00:40’da varışımızın ardından tur hizmetlerimizin sona erişi.

 

 

 


Rezervasyon için lütfen bilgileri giriniz

Fiyat:699 €uro

 

Fas Turu'na Dahil Olan Hizmetler

 • Airarabia Hava Yolları ile İstanbul - Kazablanca - İstanbul Gidiş-Dönüş Uçak Bileti
 • 3* - 4 Yıldızlı Otellerde 2 Gece Fes 3 Gece Marakeş, 1 Gece Casablanca Kahvaltı Dahil konaklama
 • Fes,Marakeş,Kazablanka Şehir tanıtım Turları
 • Fas'ta Hava limanı - Otel - Hava Limanı transferleri
 • Fas Tur programına dahil olan Şehirlerarası transferler
 • Rehberlik hizmetleri          

Fas Turu'na Dahil Olmayan Hizmetler

 • Fas Turu süresince Her türlü kişisel harcamalarınız,otel ekstralarınız
 • Fas turu süresince Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Fas Turu Boyunca  Öğle ve Akşam Yemekleri,içecekler
 • Ekstra ücretli Şehir ve çevre tur-gezi ve ücretleri (Rehbere ödenir)
 • Şöför ve rehber bahşişleri (isteğe bağlı)
 • Yurt dışı çıkış harcı :      (Bankalara veya Maliye gişesine ödenir)
 • Seyahat ve sağlık sigortası : 15 €uro
 • Fazla Bagaj ücretleri