KÜBA TURU

KÜBA - HAVANA-VARADERO-TRINIDAD-PINAR DEL RIO-VINALES

Bookmark and Share


1.GÜN: İSTANBUL–MADRID-HAVANA
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali önünde saat 05:00’de buluşma ve Iberia Havayolları’nın IB3763 sefer sayılı uçağı ile saat 06:55’de Madrid'e e hareket. Saat 10:10’da Madrid’e varış ve uçak değiştirme. Iberia Havayolları IB 6621 seferi ile saat 17:00’de Havana’ya hareket, 20:45’de varış. Özel otobüsümüzle otele transfer ve yerleşme. Akşam yemeği ve Geceleme otelimizde.

2.GÜN: HAVANA
Sabah kahvaltısı sonrası saat 09.00'da etkileyici tarihinin yanında dünya savaşlarından çok az zararla çıkmış ve ilk inşaa edildiği haliyle kendini korumuş, 50li ve 60lı yılların Amerikan arabalarının sıkça görülebildiği, İspanyol mimarisinin etkileyici örneklerine sahip Havana’yı tanıtmaya yönelik Havana Şehir Turunu gerçekletiriyoruz. San Cristobal de la Habana'dan ismini alan Havana, Ispanyollar tarafından kurulmuştur. Şehir turumuz modern Havana’dan başlıyor, artdeko ve modern mimarisi ile karışık Vedado Bölgesi'nden geçilerek dünyaca ünlü Devrim Meydanı'na doğru ilerliyoruz... Modern Havana’dan Eski Havana’ya 15 dakkika uzaklıkta zaman durmuş gibi kolonyal tarzı meydanları ve binaları karşımıza çıkıyor. Plaza de Armas, Plaza de la Catedral, Plaza Vieja ve Plaza de San Francisco de Asiz adım adım ve yürüyerek eski sokakları gezecek ve çamaşır asılmış kırık dökük balkonlardan bizi izleyen ağzı purolu yaşlılar bizlere el sallayacak. Bol bol fotograf çekebilirsiniz. En değerli fotoğralarınız siyah beyazlar olacak, kendinizi zamanında yolculuk yapmış gibi hissedecekseniz.... La Bodeguita del Medio ve Floridita Bar’ı ünlü Ernest Hemingway'i hatırlatacak. La bodeguita del Medio’da Amerikalı yazar Ernest Hemingway gibi kisa bir molada bir Mojito içeceğiz. Bolero, chachalar, maraka ritmi içimizden doğacak... Unesco’nun sit alanları listesinde yer alan başkentin eski şehrini kolaylıkla bir müzik cenneti denilebilmektedir. Bir turistin Havana’da hemen hemen gideceği her kafede, sokakta, barda, otelde ve restoranda, canlı müzik gruplarına rastlaması mümkündür. Öyle ki, insan bazen kendi ülkesinde dinleme olanağını bulduğu kaliteli latin grupların çokluğu karşısında şaşırmakta ve o zaman müziğin bir Kübalı için hayatın vazgeçilmezlerinden olduğunu daha iyi anlamaktadır. Yağlı boya tablolar ve el işleri pazardan satın alabilirsiniz…. Otelde akşam yemeği ve konaklama. ( Akşam Parisien Show’a katılmak isteyenlere tur lideriniz yardımcı olacaktır )  

3.GÜN : HAVANA
Sabah kahvaltıdan sonra  saat 08.30'da ayrılıyoruz, tam gün olarak yapılacak turumuzda önce tütün tarlaları gezecek, nasil yetiştirildiği hakkında bilgilendirilecek ve sonra da Pinar del Rio'daki Puro Fabrikası'na gideceğiz. Los Jazmines tepesinden Vinales Vadi manzarası seyrettikten sonra öğle yemeğini El Palenque Restauran'ında yiyeceğiz. Cueva del Indio mağarasının içindeki nehri sandalla gezerek geçtikten sonra Mural de la Prehistoria'da inanıimaz güzel doğada Leovigildo tarafından çizlilmiş bir yağlı boya tablosu sizi bekliyor. Son olarak rastgele seçeceğiniz bir yerli aileyi misafirliğe gidiyoruz. Havana'ya geri dönüyoruz.  Otelde akşam yemeği ve konaklama.


4.GÜN:  Cienfuegos–Trinidad
Sabah kahvaltıdan sonra saat 08.00’de check out ve saat 08.30’de  otelimizden ayrılıp otobüsümüzle Trinidad’a doğru hareket ediyoruz. Cienfuegos yolu üzerinde Fiesta Campesina Çiftliği'nde vereceğimiz molanın ardından Cienfuegos'a doğru yola devam ediyoruz. Cienfuegos'a varıp, şehir turu yapıyoruz. Tur esnasında Prado Promenade, Central Park, Malecon Bulvarı ve Valle Sarayı'nı (Palacio de Valle) geziyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Trinidad'a güneydeki sahil yolu üzerinden hareket ediyoruz. Trinidad del Mar otele check in. Otelimiz deniz kenarında olduğu için yüzme imkamları bulabiliriz… Akşam yemekten sonra Animasyon Show’a katılabilirler ve yoğun bir gün yaşadıktan sonra erkenden yatağa gidebileceğiz veya Trinidad merkezine eğlenmeye gidebilirsiniz. Konaklama.

5.GÜN:  TRINIDAD
Sabah kahvaltıdan sonra saat 09.00’da Trinidad Turuna çıkıyoruz. Trinidad'ın Kolonyal bölgelerini gezerek UNESCO tarafından koruma altında alınmış ve Kübalıların gurur duyduğu şehiri yakından tanıma fırsati olacaktır. Kocaman pencerelerden yüksek tabanlı evler seyredeceğiz. Çok popular olan sallanan koltukları, evlerdeki bulunan değerli ahşaptan moblilyarı ve misafir perver bir halkı bizi şaşırtacak… Taş sokaklarında yürürken eski zamanlara seyahatı yaptığımızı hissedeceğiz. Tur sirasında Palacio Cantero ( Kantero Sarayı ) Şehir Müzesi ve Katedrala ziyaret ederiz. Canlı müziği eşliğinde Trinidad’a ait Canchanchara yı içiyoruz. Sonra alışveriş için ALFARERO Evine gidilir ve sevdiklerimiz için souvenir alıyoruz. Turun ardından otele dönüyoruz. Otelde akşam yemeği ve konaklama.  İsteyenler  Trinidad Merkezine gidebilirler, Trinidadlılar eğlendikleri gibi açık hava diskotekte dans edebilir veya romantiklere yönelik, Casa de la Trova’da canlı muziğin ortamda eğlenebilirler.  Konaklama.

6.GÜN:   Trinidad – Santa Clara – Varadero
Sabah kahvaltıdan sonra Varadero’ya gitmek üzere otelimizden saat 08.30’da check-out yapıp otobüsümüzle saat 09.00’da hareket ediyoruz. Yol üzerinde programımıza dahil olan Santa Clara Turu yapıyoruz. Önce kahraman Ernesto Guevara’nın guerilla arkadaşları ile beraber ebedi uykusuna yattığı Che'nin anıt mezarını ziyaret ediyoruz ve ardından Açık hava müzesi olan Tren Blindado’ya gidilir. Sonunda Santa Clara Şehri hissedebilmek için merkezindeki bulunan Parque Vidal’da kısa bir yürüyüş yapılır.  Tur sırasında öğlen yemeği için serbest zaman verilir. Turumuzdan sonra  Varadero’ya yolumuz devam eder. Varadero daki otelimize varış ve check in. Otelde herşey dahil. Akşam Animasyon Show’a katılabilirler. Konaklama. 

7.GÜN:   VARADERO
Sabah kahvaltıdan sonra serbest zaman. Otelimizde her şey dahil. Yüzmek ve güneşlenmek için sahilin tadını çıkarabilirsiniz. Konaklama.

8.GÜN:   Varadero - Havana - Paris
Sabah kahvaltı sonrası geri dönüş seyahati hazırlığı için serbest vakit . Saat 12.00’te check – out . Saat 14.00'te Havana'ya havaalana transfer, giderken yol üzerinde Bacunayagua Seyır Teras’ ta Mirador de Bacunayagua Küba’nın en ünlü Pina Colada içip serinlenebileceğiz.. Saat 22.50'de IB 6620 ile Madrid'te hareket.  Geceleme uçaktadır.  

9.GÜN:  PARİS-İSTANBUL
Saat  14:00’te Madrid’te varış. Uçak değişimi sonrası IB 3762 ile 18:00’te hareket. 22:55’te İstanbul’a varış. .

ÜCRETLER  4* Otel
İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI 2000 €/ 4000  TL
ODADA 3. KİŞİ 2000 €/ 4000 TL
TEK KİŞİLİK ODA 2150 €/ 4300  TL

GEZİ TARİHLERİ: 04.09.2010 ve 09.09.2010 : 1399 €

TUR PROGRAMINA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ:

 • Iberia Havayolları ile İstanbul-Madrid-Havana-Madrid-İstanbul gidiş - dönüş uçak bileti.
 • 3 Gece Havana - Habana Libre 5* Yarım Pansiyon (S.Kahvaltısı + Akşam Yemeği dahil) konaklama
 • 2 Gece Trinidad – 4* Hotel Brisas Trinidad del Mar'da Herşey Dahil Konaklama
 • 2 Gece Varadero - 4* Sol Palmeras Hotelde Herşey Dahil Konaklama
 • 5 Şehir Turu : Havana, Pinar del Rio ve Vinales, Trinidad, Cienfuegos ve Santa Clara (Giriş ücretleri hariç)
 • Tüm Transferler
 • Uçak Biletine ait olan Havaalanı vergileri
 • Küba vizesi
 • Rehberlik Hizmetleri.
 • TUR PROGRAMINA DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ:

 • Yurtdışı çıkış fonu-Vergisi : 15 YTL
 • Küba çıkış vergisi: 30 Euro (Acentamıza ödenecektir)
 • Seyahat Sigortası: 20 Euro (Acentamıza ödenecektir)
 • Ekstra turlar,bahşişler,programda belirtilmeyen tüm turlar
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri

YURTDIŞI TURLAR ANA SAYFA

AÇIKLAMALAR:
 • Yukarıdaki fiyatlar nakit ödemeler'de geçerlidir.
 • Soru, Talep ve ön Rezervasyon için ÖN REZERVASYON FORMU' nu doldurunuz.
 • Küba vizesi için 2 Adet fotoğraf gereklidir
 • 0-3 Yaş Çocuklarda Otel Konaklamasında Yatak verilmeyebilir. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan
      çocuklar için geçerlidir
 • E-Mail listemize üye olursaniz promosyon ve indirimlerden düzenli olarak haberdar olursunuz
 • Tur Rehberimiz programın tamamını uygulamak şartı ile Programin akışında değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Rezervasyon öncesi Tur Satiş açıklamalarini okumanizi tavsiye ederiz.
 • Pasaport temdit sürenizin en az 6 ay olması gerekmektedir.
 • Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 7 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.
      Tur'un iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücreti iade edilemez.
 • Acentemiz kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 • 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür.
 • Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Acentemiz sorumlu
      tutulamaz.
 • Acentamiz havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir.

 • KÜBA- KUBA TURU-KÜBA TURLARI-HAVANA-HAVANA OTELLERİ- VARADERO PLAJI-TRİNİDAD-SANTA CLARA HOTELS
  e-mail   ÖN REZERVASYON FORMU  

  Tel: 0216. 346 70 34 - 346 70 74   Fax: 0216. 346 70 14  GSM 0539. 711 99 19

  Visitors:
    78900