FAS TURU

SÖMESTRE DÖNEMİ
CASABLANCA (1) & FEZ (2) & MARRAKECH (4)
T.H.Y. ile 7 Gün 6 Gece Y.P.
VİZE YOK - 25 Ocak & 01 Şubat 2014 Hareket
Kişi başı:
699 €uro

Bookmark and Share


1.GÜN: İSTANBUL / CASABLANCA  

Atatürk Havaalanı Dış Hatlar Terminali THY Kontuarı önünde saat 07.30 da buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK 617 seferi ile Casablanca’ya saat 09.50 de hareket. Yerel saat ile 11.50’de varışın ardından, Casablanca şehir turu. Bu turumuzda; panoramik olarak Anfa & Ain Diab, Muhammed V Meydanı, Birleşmiş Milletler Meydanı ve Hassan II Camisinin Habous ve Kraliyet saray görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde otelinize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelinizde

2.GÜN: CASABLANCA – RABAT – MEKNES – FEZ

Sabah kahvaltısından sonrası Rabat'a varışta yapılacak panoramik şehir gezisinde Hassan Kulesi ve Muhammed V Anıt Mezarı ziyaret noktalarımız. Kraliyet Sarayı çevresini gezdikten sonra Bouregreg Nehri ağzında kurulu Udaya Kalesi’nde geleneksel nane çayı molası verilecek. Ardından Moulay İsmail’in başkent olarak inşa ettirdiği Meknes Şehri bizi selamlıyor. Saraylar şehri olarak bilinen, 17. Yüzyıl'da kurulmuş Meknes'te yapılacak panoramik gezisinde Büyük Mansur Kapısı, Mulay İsmail Türbesi ve eski şehir surları keşif duraklarımız arasında. Ardından Fez'e doğru hareket ediyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. .

3.GÜN: FEZ

Sabah kahvaltısından sonrası Medina adı verilen eski şehirde güzergah üzerinde bulunan tarihi medreseler, Karouine Camisi, Neccarine Çeşmesi, Attarine Medresesi, Mellah Musevi Mahallesi göreceğimiz yerler arasında. Öğleden sonra alışveriş yapma imkanının yanı sıra Fez Çarşı ve Medinası keşfedilecek. Gezinin ardından günümüz otelde sona eriyor. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

4.GÜN:FEZ – MARRAKECH

Sabah, kahvaltının ardından Atlas Dağları'nın manzarası eşliğinde Benimelal Şehri'ne yolculuğumuz başlıyor. Öğle yemeği molasının ardından Marakeş’e hareket ediyoruz. Dileyenler ekstra Marakeş Gece Turu'na katılabilirler (25 Euro). Akşam yemeği ve geceleme için oteldeyiz.

5.GÜN: MARAKEŞ

Sabah kahvaltısından sonra panoramik şehir turu. Gezi boyunca Moresk Mimarisi'nin 800 yıllık örneği Koutoubia Minaresi, Bahia Sarayı, Yves Saint Laurent’in anıt mezarı kabul edilen, bir dönem evi olarak kullandığı ve küllerinin bahçesine serpilmesini vasiyet ettiği 20. Yüzyıl başında ressam Majorel tarafından oluşturulan bahçe keşif noktalarımız olacak. Muhammed V Bulvarı’nda vereceğimiz öğle yemeği molasının ardından geleneksel Souk adı verilen çarşılarda vakit geçireceğiz. Gün sonunda Afrika’nın en hareketli şehir meydanı Jma El Fna’da renkli görüntülere tanık olacağız. Meddahlar, yılan oynatıcıları, dövmeciler, hokkabaz ve cambazların gösterileriyle şenlenen bu alanda zamanınızı dilediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz. Akşam, arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Chez Ali Gezisi'ne katılabilirler (50 Euro). Gün sonunda akşam yemeğimizi almak üzere otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

6.GÜN:MARAKEŞ

Sabah, kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz ekstra Essaouira Gezisi'ne katılabilirler (60 Euro). Cichaoua üzerinden Atlas Okyanusu kıyısında yer alan eski Portekiz Şehri Essaouira'ya gidiyoruz. Unesco tarafından “Dünya Mirası” olarak ilan edilen ve Fas’ın en çok yabancı turist çeken yerlerinden biri olan şehir, uçsuz bucaksız Atlas Okyanusu kıyısında bir balıkçı limanı, sanat ve kültürün iç içe geçtiği bir sahil şehri. Şehrin kalesi ve balıkçı limanını gezdikten sonra Eski Roma kentlerinden uyarlanarak inşa edilen Medina’yı keşfediyoruz. Medina’nın gezmeye doyamayacağınız daracık labirent sokakları, bembeyaz evleri, maviye boyanmış kapı ve pencereleri birçok Avrupalı ressam, şair ve yazara ilham kaynağı olmuş. Orson Wells, Jimy Hendrix gibi bohem hayatı seçen sanatçılar şehrin tarihi medinasında (sur içi) yaşamışlar. 18. yüzyılda Fransız bir mimar tarafından yapılmış olan tarihi surlardan Atlas Okyanusu’nun köpüklü dalgalarını seyretmek insanı büyülüyor (Jeremy Irons ve Patricia Kaas’ın “Ladies and Gentlemen” filmindeki gibi). Şehrin kilimler, yöreye has ağaç işi eşyalar, deri işlemeler, rengarenk tablolar ile süslü tarihi ve canlı çarşısındaki dükkanlarda alışveriş oldukça keyifli. Gezi bitiminde otele dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

7.GÜN: MARAKEŞ

Gezinin son günü sabah odaları boşaltıyoruz. Ardından rehberinizin belirteceği saatte Kazablanka Havalimanı'na doğru yolculuk başlıyor. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları TK 618 sefer sayılı uçuş ile saat 14:25’te İstanbul’a uçuşumuz başlıyor. Yerel saat ile 21:00’da varış ve turumuzun sonu.

8.GÜN: MARAKEŞ / KAZABLANKA / İSTANBUL

Gezinin son günü sabah odaları boşaltıyoruz. Ardından rehberinizin belirteceği saatte Kazablanka Havalimanı'na doğru yolculuk başlıyor. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları TK 618 sefer sayılı uçuş ile saat 14:25’te İstanbul’a uçuşumuz başlıyor. Yerel saat ile 21:00’da varış ve turumuzun sonu.


FAS İLK GEZİ HAREKET TARİHLERİ : 25 Ocak & 01 Şubat 2014


FAS TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN SERVİSLER :

 • Türk Hava Yolları Tarifeli Seferi ile Istanbul-Kazablanka-Istanbul gidiş-dönüş Ucak bileti
 • Kazablanka'da Alan - Otel - Alan Transferleri
 • Kazablanka'dan diğer şehirlere otobüsler ile ulaşım.
 • 1 Gece Casablanca’da (Y.P),4 gece Marrakesh' de (Y.P), 2 gece Fez (Y.P), geceleme (içecekler hariçtir)
 • Casablanca, Rabat, Meknes, Fez, Marakeş panoramik şehir turları,
 • Fas uçuşunda uçak biletine ait olan Havaalanı vergileri
 • Fas turu Programında belirtilen tüm geziler ve rehberlik hizmetleri

 • FAS TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN SERVİSLER :

 • Fas gezisi süresince Öğle yemekleri ve Yemeklerdeki tüm içecekler
 • Kazablanka ve Marakeş'te organize edilecek extra turlar ve ücretleri

 • Yurt dışı çikiş vergisi 15 TL (Tur öncesi bankalara ödenmelidir)
 • Fas için geçerli Zorunlu Seyahat Sigortası: 15 Euro (45 TL Acentemize ödenir)
 • Fazla Bagaj ücretleri

 • YURT DIŞI TURLAR

  FAS TURU AÇIKLAMALAR:

 • Yukarıdaki Fiyatlar Nakit ödemelerde geçerli olup, Kredi Kartlarınıza + Kur farkı ile 4-6-8-12 Ay taksitlendirilir
 • TL Fiyatlar Fas turu Kayıt anındaki Euro Satış kuruna göre değişebilir. Fatura TL olarak düzenlenir
 • Fas tatili icin Çok Sorulanlar - merak edilenler .
 • Fas Turu Rezervasyonu icin ÖN REZERVASYON FORMU 'nu doldurup gönderiniz
 • E-Mail listemize üye olursaniz promosyon ve indirimlerden düzenli olarak haberdar olursunuz
 • Rehberimiz programin tamamini uygulamak şarti ile programin akisinda degisiklik yapma hakkına sahiptir
 • Fas turu Rezervasyon öncesi Tur Satiş açıklamalarini okumanizi tavsiye ederiz.
 • Tur fiyatları dönem ve tarihlerine göre sıkça değiştiği için lütfen E-Mail gönderiniz veya büromuzu arayınız
      (0090) 0216 3467034 - 3467074- GSM: 0539. 711 99 19
   
 • e-mail    ÖN REZERVASYON   Başa Dön

  Visitors:
    1232147109