Sofya Plovdiv Bayram Turu - Atol Turizm

Sofya Plovdiv Bayram Turu

Tur açıklaması:: Istanbul'dan Bulgaristan Sofya Plovdiv bayram tatiline ozel otobuslu tatil gezisi
Tur Fiyatı::99 €uro

Tur Programı

CUMA ISTANBUL – SOFYA

Gece saat 23.55'de Istanbul Şişli Harbiye'den hareket. Edirne üzerinden Kapıkule sınır kapısına varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinin yapılması ardından Sofya’ya yolculuk.

1.GÜN  CUMARTESİ SOFYA

 Bulgaristan'ın başşehri Sofya’ya varışımızın ardından Sofya şehir turu.14.yüzyılda Bulgar Devleti'nin Osmanlı hakimiyeti altına girmesiyle, Sofya da 1382'de Osmanlıların eline geçti ve Rumeli beylerbeyi buraya yerleşti. Sredets şehri, 13. yüzyılın sonlarından 19. yüzyıla kadar Osmanlı Devleti'nin egemenliği altında kaldı. Bu arada 14. yüzyılın sonlarında şehir Sofya ismini alır. Sofya Bulgaristan'ın başkenti ve en büyük şehri. Nüfusu yaklaşık 1,3 milyon kişidir.Bulgaristan’ın en büyük Ortodoks kilisesi olan Aleksander Nevski Kilisesi,Başkanlık Sarayı, Parti Binası, Sofya’nın en eski yapısı olan Aziz George Kilisesi,Banyabaşı Cami görülecek yerler arasındadır.Sofya turumuzun ardından Sofya otelimize transfer. Akşam dileyen misafirlerimiz Bulgar Gecesi Show turuna katılabilirler.Turumuzun ardından Sofya otelimize transfer ve geceleme otelimizde Geceleme otelimizde.

Bulgar Gecesi Show turu (folklor-dans-müzik-yemekli) kişi başı : 40 €

2.GÜN PAZAR

Konakladığımız Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Veliko Tırnovo turuna katılabilirler.Burgar çarların eski başkendi keskin dönemeçlerle ilerleyen Yantra Nehrine yayılmıştır. Ortaçağdan gelen görkemli kalesi, Osmanlı izlerini yaşatan evleri ve çarşısıyla çok katmanlı ve renkli olan bu şehri geziyoruz. Bulgar tarihinin önemli anıtlarına ev sahipliği yapan bu şehirin her yerinde Osmanlı izlerini göreceğiz. Osmanlı usulü çarşı,hediyelik eşya dükkanları,Tsarevets kalesi görülecek yerler arasındadır.Veliko Tırnovo turumuzun ardından Sofya otelimize transfer.Akşam dileyen misafirlerimiz Bulgar Gecesi  turuna katılabilirler.Turumuzun ardından Sofya otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

Veliko Tırnovo turu kişi başı : 30 €

Showlu yemekli (müzik-yemekli) kişi başı : 60 €

3.GÜN  PAZARTESİ SOFYA –ISTANBUL ( YENİ YILINIZ KUTLU OLSUN )

Konakladığımız Otelimizde alacağımız son  sabah kahvaltısı sonrasında Tur Otobüsümüz ile İstanbul’a hareket. Sofya dan İstanbul’a gelirken Plovdiv (Felibe) turumuzu yapacağız.Plovdiv,Nebet Tepe, Taksim Tepe, Cambaz Tepe diye anilan üç tepe üzerinde kuruludur. Kentin ortasından Meriç Nehri geçiyor ve nehrin iki yakası 6 köprüyle birbirine bağlanıyor.Sofya’dan sonra en büyük şehri olan Plovdiv (FİLİBE), Türkiye Kapıkule sınır kapısına 150 km uzaklıkta olup şehrin nüfusu 700.000 civarındadır.Arkeolojik bulgulara göre yaklaşık 6000 yıllık bir tarihi olduğu belirlenen Plovdiv’in, Roma’dan, Atina’dan ve istanbul’dan daha eski bir kent olduğu söyleniyor. Plovdiv Barok tarzı olarak adlandırılan restore edilmiş 150’den fazla evden oluşan bu yerde bugün binaların her biri müze, galeri, atölye, otel, lokanta ve gece kulübü olarak işletiliyor.Osmanlı’dan kalma Cumaya Camii olarak bilinen Ulu Cami, Dünyaca ünlü Baçkovo Manastırı,Bizans döneminden kalan Gürcü manastırı,her odaya güneşin girebileceği şekilde tasarlanmış olan Filibe evleri görülecek yerler arasındaır.Turumuzun ardından İstanbul’a hareket.Gece 23.00 sıralarında İstanbul’a varış


Rezervasyon için lütfen bilgileri giriniz

Fiyat:99 €uro

SOFYA PLOVDIV TUR ÜCRETİN E DAHİL SERVİSLER

 • OTOBÜS İLE İSTANBUL-SOFYA-İSTANBUL ULAŞIM

 • ZORUNLU SIGORTA (15 EUR )

 • 2 GECE ODA KAHVALTI KONAKLAMA

 • SOFYA TURU

 • PLOVDİV TURU

 • REHBERLİK HİZMETİ

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN SERVİSLER

 • SCHENGEN VİZE UCRETI VE HİZMET BEDELI 120 €(ISTEGE BAGLI)

 • YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI BEDELİ 15 TL

 • ALTERNATİF TURLAR

 • ÖĞLE YEMEKLERİ

 • AKŞAM YEMEKLERİ

 • KİŞİSEL HARCAMALAR

 • ŞOFOR BAHŞİŞLERİ (KİŞİ BAŞI 5 € ) (İSTEĞE BAĞLI)

 • ERIS GARANTISI (ERKEN REZERVASYON IPTAL SIGORTASI)

(30 €  (İSTEĞE BAĞLI TUR HAREKETİNE 15 GÜN KALAYA KADAR KOŞULSUZ ŞARTSIZ TURU İPTAL ETME İMKANI SUNAR. VIZE UCRETI ZORUNLU SAĞLIK SİGORTASI VE ERİS ÜCRETİ İADE EDİLMEZ)